Portál  |  STAG  |  e-mail
Přírodovědecká fakulta UP
03.03.2014, 14:26, Stáří: 2 r.

Seminář sdružení CESNET

Katedra informatiky PřF UP spolu se sdružením CESNET, provozovatelem akademické páteřní počítačové sítě, pořádá seminář, který se uskuteční 13. března 2014 od 11:30 do 13:00 hod. (v případě zájmu studentů i déle) v místnosti 5.007 v budově Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Seminář bude zaměřen na témata "Svobodný SW" a "Jak na bezpečnost?", kde se dozvíte například o licenčních podmínkách software, o hrozbách z porušování těchto podmínek a používání tzv. nelegálního software a s tím související možnosti v podobě svobodného software. Dále se dozvíte jak si zabezpečit vlastní počítač, jak poznat, že je počítač napaden, informace o zálohování a proč vlastně zálohovat, informace o bezpečné komunikaci v prostředí Internetu, o šifrování dat a ochraně vlastní identity. Řeč bude samozřejmě i o populárních chytrých mobilních zařízeních, aplikacích pro tato zařízení a jejich bezpečnosti. Čeká vás spousta dalších informací ohledně komerčního i nekomerčního software, licencí a (nejen) internetové bezpečnosti.

Součástí semináře je i prostor pro dotazy účastníků, lze si je dopředu připravit.

Soubory:
cesnet.pdf220 K

Aktuální zpravodajství a publicistiku z Univerzity Palackého najdete na stránkách Žurnálu Online.

Stránka aktualizována: 01. 04. 2011, Daniel Agnew