Letní škola Geospatial Summer School 2019 se zaměří na městské prostředí

Fotogalerie: Šárka Chovancová
Pondělí 24. červen 2019, 14:00 – Text: Šárka Chovancová

Tvorbě geoinformačních projektů se věnuje letošní letní škola Geospatial Summer School 2019 s podtitulem Urban Environment, kterou tento týden pořádá katedra geoinformatiky přírodovědecké fakulty. Studenti ze střední a východní Evropy se zaměří na sběr dat, jejich management, analýzu i vizualizaci výsledků.

„Již tradičně se nám hlásí pestrá paleta studentů z různých zemí, oborů a specializací v různých fázích studia. Každý z účastníků má nějakou svou studijní nebo profesní minulost a je velmi zajímavé sledovat, jak se navzájem inspirují. Vytváříme unikátní platformu pro sdílení znalostí,“ uvedl hlavní koordinátor akce Vít Pászto z katedry geoinformatiky.

Na letní škole Geospatial Summer School 2019 pracují studenti v týmech. V prvním dni se zaměřili na zdroje dat a na to, jak údaje získat či změřit. „Čeká je práce s daty, jejich analýza, vizualizace a prezentace výsledků před pozvanými hosty,“ doplnil Vít Pászto.

Pozvání přijali přední zahraniční experti z oblasti geoinformatiky, geografie a příbuzných oborů.

„Jedním z nich je Paul Longley z University College London, který je autorem bestselleru našeho oboru ´Geographic Information Systems and Science´. Bez nadsázky je to jeden z Top 10 světových geoinformatiků. Letní školy se zúčastní také Hugo Poelman z Bruselu z Evropské komise zodpovědný za regionální a unijní politiku či Jonathan F. Raper, CEO několika britských firem pracujících s otevřenými prostorovými daty. Skvělí budou i Damiano Cerrone a Jesús López Baeza z úspěšného finského start-upu SPIN Unit. Jsem hrdý, že přijedou na naši univerzitu. Až studentům závidím,“ řekl Vít Voženílek, vedoucí katedry geoinformatiky.

Letní školy Geospatial Summer School 2019, která je podpořena z celouniverzitního OP VVV projektu, se účastní studenti z Polska, Německa, Rakouska, Řecka, Nizozemska, Srbska či Slovenska.