Veronika Šedajová z přírodovědecké fakulty získala Cenu Jean-Marie Lehna za chemii

Foto: Eva Kořínková
Sobota 25. červen 2022, 15:20 – Text: Šárka Chovancová

Cena Jean-Marie Lehna za chemii 2022 putovala v letošním roce na přírodovědeckou fakultu. Získala ji studentka doktorského studia fyzikální chemie Veronika Šedajová za výzkum nových materiálů odvozených od grafenu pro ukládání elektrické energie. Tuto cenu udělilo Francouzské velvyslanectví v ČR s partnerskými organizacemi Solvey a Českou společností chemickou.

Veronika Šedajová převzala ocenění ve čtvrtek 23. června 2022 v Hudebním sále Buquoyského paláce v Praze. Kromě finanční odměny získala také měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru.

Francouzské velvyslanectví společně s partnerskými organizacemi udělilo celkem 18 vědeckých cen v kategoriích Chemie, Počítačové vědy a informatika, Medicína, Farmacie, Jaderný výzkum a Výzkum životního prostředí a klimatu „Make our Planet Great Again“. Všechny soutěže se letos uskutečnily prezenčně.