Botanická zahrada přírodovědecké fakulty připravila ekovýchovný program pro děti

Botanická zahrada PřF
Foto: Jan Pokorný
Středa 27. květen 2020, 12:00 – Text: Šárka Chovancová

Ekovýchovný program nazvaný Voda známá a neznámá připravila botanická zahrada přírodovědecké fakulty společně se spolkem pro ochranu a obnovu krajiny a přírody Viadua. Rodiny s dětmi mohou do botanické zahrady zamířit ve čtvrtek 28. května 2020 od 15:30 do 17:30.

„Program je zaměřený na vodu a život v ní, a je určen pro děti ve věku od 4 do 10 let. Malí i velcí návštěvníci mohou vidět čolky obecné, ropuchy zelené a různé bezobratlé. Jsou také připraveny různé hry, hledání pokladů a povídání o rostlinách, které aktuálně kvetou v botanické zahradě,“ uvedl Václav Dvořák, vedoucí botanické zahrady.

Botanická zahrada se rozkládá na ploše zhruba půl hektaru na okraji historického centra Olomouce nedaleko Smetanových sadů. Nachází se v ní přes 1500 domácích i exotických druhů rostlin. Informace jsou dostupné přímo v terénu a on-line na www.garden.upol.cz.