Fakultní web má nový kabát i obměněný obsah

Středa 1. únor 2017, 14:37 – Text: Martina Šaradínová

Přírodovědecká fakulta spouští v těchto dnech novou webovou prezentaci. Po fakultě tělesné kultury je teprve druhou v pořadí, která sladila svůj web s vizuálním stylem Univerzity Palackého. Nové stránky se od těch dosavadních liší nejen grafickou úpravou, ale změnila se i jejich struktura.

Kromě snahy o modernější grafiku a aktuálnější obsah byla jednou z motivací přípravy nového webu potřeba oddělit lépe než dosud informace určené pro studenty, zaměstnance, absolventy a veřejnost. Hlavní stránky webu slouží jako výkladní skříň fakulty a obsahují spíše obecnější informace pro široké publikum. Nacházejí se zde rovněž aktuality o dění na fakultě i kalendář akcí.  Důležitou součástí jsou stránky určené pro uchazeče o studium nebo pro veřejnost, fakultní školy a další partnery.

Úzce cílené stránky s praktickými radami a potřebnými dokumenty jsou dostupné na tematických „podwebech“. Pod názvem Studenti, Zaměstnanci, Absolventi je najdete v horní šedé liště.

Na studentském „podwebu“ jsou soustředěny informace, které jsou potřebné během studia, a to od zápisu až po promoce. Proto tuto stránku doporučujeme všem studentům nastavit buď jako „domovskou“ nebo si ji dát alespoň do oblíbených.

Obdobný „podweb“ mají i zaměstnanci, kteří na něm najdou například potřebné předpisy a formuláře, informace o zaměstnaneckých benefitech nebo o možnosti rekreace ve fakultním rekreačním zařízení Karlov. Přímo vedle titulní fotografie najdete i odkaz na fakultní Zpravodaj.

Technickou správu webu zajišťuje rektorát, přechod na nové stránky je postupný. Obsahová náplň je v rukou fakulty. Vše se v tuto chvíli stále dolaďuje, jako „záloha“ zatím zůstává odkaz na dosavadní stránky. Pokud máte k webu jakékoliv konstruktivní připomínky, doplnění nebo třeba nápad na další vylepšení, kontaktujte tiskovou mluvčí fakulty Martinu Šaradínovou (martina.saradinova@upol.cz) nebo vedoucí oddělení vnějších a vnitřních vztahů Dagmar Petrželovou (dagmar.petrzelova@upol.cz). V oblasti studijních záležitostí bude editorem Jitka Mayerová (jitka.mayerova@upol.cz). Doufáme, že si na novinku rychle zvyknete a budete ji považovat za přínosnou.