O posemestrální posezení na přírodovědecké fakultě byl velký zájem

Foto: Šárka Chovancová, Magdaléna Ondrušáková
středa 13. červen 2018, 11:23 – Text: Šárka Chovancová

Dobrého jídla a živé hudby si užívali současní i bývalí zaměstnanci, doktorandi a senioři na tradičním posemestrálním posezení (PosPos), které v úterý 12. června pořádala přírodovědecká fakulta. Akce byla ve znamení přátelského povídání i relaxace za hlavní budovou PřF.

„PosPos je velmi příjemnou možností setkat se s kolegy z ostatních pracovišť. Je pěkně organizačně zajištěn, za což patří poděkování Správě budov PřF. Většinou máme na katedře v čase PosPosu státnice nebo zkoušky, tak až letos jsem měla možnost pobýt i delší dobu. Bylo mi potěšením potkat se s ostatními kolegy," uvedla Irena Smolová z katedry geografie.

Lidé si mohli pochutnat na grilovaných steacích a cigáru, šopském salátu či francouzských koláčcích, které se těší velké oblibě. „Kladné ohlasy a vysoká návštěvnost nás moc těší. Příprava byla sice náročná, ale stála za to. Dobré jídlo patří k tradicím PosPosu," podotkla hlavní organizátorka Věra Holišová ze správy budov. Jak dále doplnila, snědlo se 70 kilogramů masa a 40 kilogramů cigára, 2 000 koláčků a vypilo se 10 sudů nápojů.

Účastníci neformálního posezení si také pochvalovali hudební doprovod, který proplouval napříč hudebními žánry.