Přírodovědecká fakulta i Pevnost poznání se zapojily do Dnů evropského dědictví

Foto: Magdaléna Ondrušáková
úterý 11. září 2018, 12:15 – Text: Šárka Chovancová

Přírodovědecká fakulta a Pevnost poznání se v sobotu 8. září zapojily do Dnů evropského dědictví. Zatímco fakulta zpřístupnila hlavní budovu včetně teras s vyhlídkou na Olomouc, interaktivní muzeum vědy nabídlo návštěvu všech expozic za snížené vstupné 50 korun.

„Jsme rádi, že k nám návštěvníci našli cestu i o tomto víkendu a byli spokojeni. Vždy se snažíme připravit program tak, aby byl pestrý, zajímavý a něčím atraktivní. Děti i dospělí si mohli prohlédnout osmimetrovou maketu lidského mozku, objevit, jak vzniká světlo nebo navštívit planetárium," řekla Martina Vysloužilová, tisková mluvčí Pevnosti poznání.

Na devadesát návštěvníků si v rámci Dnů evropského dědictví nenechalo ujít návštěvu přírodovědecké fakulty. „Přišli lidé všech věkových skupin. Nejvíce je zaujal výhled na historickou Olomouc a Foucaultovo kyvadlo, které je umístěno při vstupu do fakulty. Kyvadlo potvrzuje otáčení planety Země kolem své osy," uvedl Filip Zlámal ze správy budov, který návštěvníky přírodovědeckou fakultou provázel.

Dny evropského dědictví jsou v Olomouci spojené s bohatým kulturním programem. Pravidelně však především nabízí možnost navštívit památky, instituce a objekty, které jsou mnohdy v průběhu roku veřejnosti nepřístupné. Jsou také pořádány nejrůznější doprovodné akce, přednášky, koncerty, soutěže či jarmarky.