Zástupci fakultních škol se seznámili s novinkami, které mohou rozšířit spolupráci s PřF

Foto: Šárka Chovancová
Čtvrtek 5. prosinec 2019, 14:47 – Text: Šárka Chovancová

Prohloubit vzájemnou spolupráci mezi fakultními školami a přírodovědeckou fakultou bylo hlavním cílem páteční akce nazvané Setkání ředitelů fakultních škol. Tři desítky zástupců středních a základních škol se na půdě přírodovědecké fakulty seznámily s informacemi o institucionálních akreditacích, novinkami v organizaci pedagogických praxí či s projektem Týden vysokoškolákem na Přírodě.

„Jsem rád, že se nám v letošním roce podařilo nastartovat dvě nové akce, které jsou exkluzivně určeny pro fakultní školy, a to Týden vysokoškolákem a Roadshow Přírody. Chceme v tomto trendu pokračovat a přinášet nové aktivity, abychom učinili síť fakultních škol ještě atraktivnější,“ uvedl proděkan pro vnější vztahy Karel Hron.

Ředitelé a zástupci středních škol se dále seznámili s aktuální nabídkou akcí v Pevnosti poznání, botanické zahradě nebo na Oddělení vnějších a vnitřních vztahů. Hovořilo se také o projektech Badatel, Newton, Věda je zábava, Fermiho úkoly či o možnostech pro studenty zajímajících se o přírodní obory.

„Spolupráce s přírodovědeckou fakultou nás moc těší. Pomáhá nám lépe rozvíjet práci s talentovanými žáky, vyměňovat si zkušenosti a poskytuje další vzdělání pedagogickým pracovníkům. Naše škola se pravidelně zúčastňuje Terénní výuky geografie, Fyzikálního kaleidoskopu či nově projektu Týden vysokoškolákem na Přírodě. Tato akce dokonce přilákala našeho talentovaného studenta Jakuba Strnada do programu Newton,“ řekl Jiří Hasil, koordinátor Klvaňova gymnázia a střední zdravotnické školy Kyjov.

Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci úzce spolupracuje s vybranými školami, se kterými uzavřela dohodu o vzájemné spolupráci. Školám byl propůjčen titul "Fakultní škola Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci". Seznam nyní čítá 49 fakultních škol v pěti krajích České republiky. O udržování vzájemných kontaktů se starají koordinátoři z řad zaměstnanců Přírodovědecké fakulty UP.