Halový přebor ovládli Katrin Sásová a Martin Pokorný

Z halového přeboru. Fotogalerie: Martin Višňa
Pátek 8. prosinec 2017, 11:45 – Text: Martin Višňa

Přes sto čtyřicet závodníků se v pěti disciplínách utkalo o stupně vítězů na tradičním Přeboru Univerzity Palackého v halové atletice. Mezi ženami jednoznačně zazářila studentka pořádající fakulty tělesné kultury Katrin Sásová, nejlepším mužem byl vyhlášen Martin Pokorný.

Soutěžilo se v běhu na 60 a 800 metrů, skoku vysokém a dalekém a vrhu koulí. Nejúspěšnější atletka brala medaile hned ve třech disciplínách, zvítězila v osmistovce a v dálce, v šedesátce si vysprintovala stříbrnou pozici. „Myslím, že se mi to dneska povedlo,“ usmívala se po vyhlášení vítězů Sásová. „O možném vítězství v některé z disciplín jsem cestou sem přemýšlela, ale že budu druhá ve sprintu, to bych nikdy neřekla,“ dodala šternberská atletka.

Třikrát stanula na stupních vítězů také Daniela Janatová z přírodovědecké fakulty, k nejrychlejšímu času na 60 metrů přidala ještě druhá místa v skocích dalekém a vysokém. Dvakrát pak na bednu vystoupala loňská nejlepší atletka Kamila Hořejší z fakulty tělesné kultury, když vyhrála výšku a přidala třetí místo v osmistovce.

„Moc bych chtěl pořadatelům poděkovat, že umožnili start i přespolním a nestudujícím,“ vzkázal nejlepší atlet Martin Pokorný. Po absolvování brněnských práv se přestěhoval do Olomouce a nyní závodí za zdejší atletický klub. „S mojí tréninkovou skupinou, která tu startovala ve čtyřech lidech, jsme se docela připravovali a šli jsme sem s tím, že nějaké šance máme. A to se potvrdilo, takže spokojenost. A stejně tak jsem spokojený i se zdejší atmosférou. Čím více lidí, tím větší kotel a tím zajímavější je to pro závodníky,“ doplnil.

Pokorný získal dvě medaile, stříbrnou v dálce a bronzovou ve vrhu koulí. Mohl přidat i další z šedesátky, do jejíhož finále se v konkurenci téměř devadesáti běžců probojoval, tam byl ale kvůli pokaženému startu diskvalifikován. Sprint tak opanoval šumperský atlet Ivo Pospíšil. Na osmistovce stejně jako vloni bojoval o zlato Dominik Voráč z pedagogické fakulty, ale zatímco vloni mu ho s těsným rozdílem vzal David Pelíšek, letos byl malinko rychlejší David Král z fakulty tělesné kultury.

Halový přebor stejně jako v předchozích letech zorganizovali za supervize Vítězslava Pruknera a za pomoci jeho kolegů z katedry sportu studenti 2. ročníku kombinovaného studia oboru Trenérství a management sportu. Vedle samotných atletických soutěží se postarali také o zpestření v podobě exhibičního zápasu v boxu nebo zajistili pro účastníky občerstvení.

„Jsem velmi spokojený. Letošní ročník se dočkal důstojné účasti, kterou zajistili nejen studenti Univerzity Palackého, ale také závodníci z atletických klubů z Olomouce a okolí, kteří využili naší pozvánky. Dokonce jsme museli zastavit přihlašování v technických disciplínách. A co se týče práce pořadatelského týmu, musím říci, že po úvodních problémech zejména v komunikaci se podařilo nalézt způsob fungování takový, že akce proběhla elegantně, takřka profesionálně,“ zhodnotil Prukner.

Kompletní výsledky halového přeboru najdete ZDE