Témata disertačních prací na akademický rok 2021/2022

Čtvrtek 22. duben 2021, 8:27

Téma: Střevní mikrobiální metabolity jako modulátory signální dráhy aryl uhlovodíkového receptoru.
Školitel: prof. RNDr. Zdeněk Dvořák, DrSc., Ph.D. (KBBG PřF UP)
Téma: Mimikry mikrobiálních metabolitů ve střevním zdraví prostřednictvím pregnanového X receptoru.
Školitel: prof. RNDr. Zdeněk Dvořák, DrSc., Ph.D. (KBBG PřF UP)

Téma: Studium B chromozomů v průběhu embryonálního vývoje čiroku.
Školitel: Mgr. Jan Bartoš, Ph.D. (KBBG PřF UP a ÚEB AVČR)

Téma: Struktura a evoluce genomu v čeledi Musaceae.
Školitelka: Mgr. Eva Hřibová, Ph.D. (KBBG PřF UP a ÚEB AVČR)

Téma: Analýza oprav toxických DNA-proteinových komplexů u huseníčku rolního.
Školitel: Doc. Mgr. Aleš Pečinka, Ph.D. (KBBG PřF UP a ÚEB AVČR)

Téma: Molekulární mechanismy kvetení u obilovin.
Školitel: RNDr. Jan Šafář, PhD. (ÚEB AVČR)

Téma: Identifikace a analýza regulačních elementů kontrolujících transkripci v genomu ječmene.
Školitelka: Ing. Hana Šimková, CSc. (KBBG PřF UP a ÚEB AVČR)

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)