Na UP Business Campu si vytvoříte udržitelnou módu

Do tajů podnikání zavede zájemce UP Business Camp.
repro: Žurnál UP
Pondělí 12. listopad 2018, 8:00 – Text: Dana Jurková

Konference bez plastu, fair trade výrobky a workshop o udržitelné módě. Univerzitní konference UP Business Camp se připojila ke kampani za udržitelný rozvoj, jehož osvětu šíří i olomoucká vzdělávací organizace ARPOK.

Na účastníky letošního UP Business Campu, který se uskuteční 24. listopadu na přírodovědecké fakultě, čeká hned několik novinek. Organizátoři se rozhodli omezit používání plastu. Ve spolupráci s organizací ARPOK připravili workshop, na kterém se zájemci dozvědí, jak funguje módní průmysl, a vyrobí si módní doplněk ze starého oblečení. Na místě budou k zakoupení také výrobky z férového obchodu.

„Žádné plastové tašky pro účastníky, jmenovky z plastu nebo plastové kelímky, či vody v plastových obalech. Letos se pokusíme naší konferenci zorganizovat s minimálním či téměř nulovým plastovým dopadem na životní prostředí. Chceme také vyhovět účastníkům loňské konference, kteří poukazovali na množství plastu, jež velké akce našeho typu jednorázově spotřebují. V neposlední řadě chceme jít příkladem pro další organizátory velkých eventů,“ nastínil environmentální přístup ke konferenci její organizátor Jakub Havlín.

„Vítáme každou aktivitu, která podporuje v mladé generaci a studentech myšlenku udržitelného rozvoje našeho světa. Plasty jsou světovým problémem a každý krok k jeho řešení je důležitý. Na workshopu poukážeme na světlé a stinné stránky módního průmyslu, zaměříme se na konzumní způsob života a interaktivní formou zapojíme zájemce do tvorby udržitelné módy,“ přibližuje obsah doprovodného programu konference Kateřina Křížová z ARPOK, vzdělávací organizace, která se od roku 2004 věnuje globálnímu rozvojovému vzdělávání a výuce o aktuálních tématech dnešního světa, a pořádá v Olomouci rozvojové večery o rozvojové a humanitární pomoci.

Konferenci UP Business Camp organizuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého za finanční podpory Komerční banky. Podporují ji také Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Olomoucký kraj, Okresní hospodářská komora Olomouc a firma ESMEDIA. Mediálními partnery jsou Olomouc.cz, City.cz a Czechstartups.org.

Registrujte se na UP Business Camp ZDE.