Vědecký pracovník (postdok) | Nelineární interakce nanočástic a atomů pomocí světla

Pondělí 26. listopad 2018, 9:57

Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vypisuje výběrové řízení, hledá vhodné kandidáty a kandidátky na obsazení akademické pozice

Pracoviště: katedra optiky (Informace o katedře a její činnosti)
Počet pozic: 1
Úvazek: 1,0
Předpokládaný nástup: 1. 2. 2019
Délka pracovní smlouvy: v délce 18 měsíců s možností dalšího prodloužení

Detailní specifikace pozice:

V rámci pracovního balíčku WP2 projektu OP VVV mQ-net se bude postdoktorský vědecký pracovník zabývat analýzou klasické a kvantové interakce lineárních a nelineárních mechanických oscilátorů, levitujících nanočástic, atomů a iontů pomocí světla nejprve na krátkou laboratorní vzdálenost a poté na vzdálenost alespoň několika kilometrů pomocí optických vláken. Cílem je dosáhnout fázové synchronizace kvantových systémů a navrhnout implementaci kvantových nelineárních operací mezi vzdálenými kvantovými systémy pomocí kvantové komunikace. Postdok bude spolupracovat s teoretickým týmem na Katedře optiky PřF UP  vedeným prof. Mgr. Radimem Filipem, Ph.D. a s experimentálními týmy na Katedře optiky PřF UP v Olomouci a na Ústavu přístrojové techniky AV ČR v Brně zapojenými do projektu mQ-net. Mentorem postdoktorského vědeckého pracovníka bude prof. Mgr. Radim Filip, Ph.D.

Požadavky:

• vzdělání získané absolvováním doktorského studijního programu v oboru fyzika;
  • odborné zaměření na kvantovou optiku a kvantovou optomechaniku;
  • publikační činnost v oboru kvantové optiky a optomechaniky;
  • schopnost komunikovat v anglickém jazyce.

Nabízíme:

• finanční ohodnocení: 50 tis. Kč;
  • zázemí prestižní univerzity;
  • moderní pracovní prostředí;
  • 28 dnů dovolené;
  • příspěvek na stravování a další benefity.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pozici ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.

Přihlášky do výběrového řízení prosím zasílejte současně na obě e-mailové adresy: dagmar.petrzelova@upol.cz a radim.filip@upol.cz. Přihláška musí obsahovat: strukturovaný životopis, motivační dopis, seznam publikační činnosti, scan dokladů o dosaženém vzdělání a doporučující dopis, který vypracuje školitel či současný nadřízený pracovník uchazeče.

Uchazeč zasláním přihlášky do výběrového řízení bere na vědomí a akceptuje "Poučení o zpracování osobních údajů uchazeče o zaměstnání".

Uzávěrka přihlášek je stanovena na 27. 12. 2018.