doc. RNDr. Michal Krupka, Ph.D.

michal.krupka@upol.cz

Katedra informatiky

kandiduje za: akademičtí pracovníci

Představení kandidáta

• pracovník katedry informatiky
  • absolvent MU Brno, obor Matematická analýza
  • dříve zaměstnán na SU v Opavě a jako programátor
  • na fakultě od r. 2004
  • 2007-2013 vedoucí katedry
  • nyní předseda VPRO MaI, senátor AS PřF

Vize / priority na volební období

Při rozhodování v senátu se budu opírat o tyto zásady:

Dávat vědě a výuce jejich pravý význam.

Úkolem přírodních věd je zkoumat zákonitosti přírody. Učit nás je chápat a případně i využívat. Ostatní věci, jako počty publikací a honba za citacemi jsou dnes možná významné, ale druhotné. Vzdělávání mladých lidí na univerzitách má podle mého názoru mnohem větší význam, než jaký se mu dnes přikládá. Že vás za kvalitní práci ve výuce nikdo neocení tak jako za průměrnou publikaci, by vás nemělo odradit.

Pracovat skromně a poctivě.

Etiku vědecké i pedagogické práce považuji za základní princip. Etické selhání nelze vyvážit žádným množstvím prestižních publikací a získaných grantů.

Nebát se jiných názorů.

S kýmkoli, kdo má poctivé záměry, jsem ochotný diskutovat bez ohledu na rozdíly v názorech. Každá strana sporu se obvykle v něčem mýlí a udělá dobře, pokud bude druhé straně pečlivě naslouchat.