doc. RNDr. Petr Bednář, Ph.D.

petr.bednar@upol.cz

Katedra analytické chemie

kandiduje za: akademičtí pracovníci

Představení kandidáta

Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého pracuji od roku 1997. V letech 1997 – 2001 jsem zde absolvoval postgraduální studium v oboru Analytická chemie a následně začal pracovat na Katedře analytické chemie jako odborný asistent. V roce 2006 jsem se v tomto oboru habilitoval. Vědecky se zabývám zejména separačními technikami, hmotnostní spektrometrií, analýzou přírodních látek a metabolitů, chirální separací, využitím analytické chemie v potravinářské kontrole, archeologii a výzkumu kulturního dědictví. V rámci pedagogické práce přednáším předměty Aplikovaná analytická chemie, Aplikovaná kapalinová chromatografie, Praktická analytická chemie a vedu řadu cvičení z chemické analýzy. Jsem garantem bakalářského studijního programu Chemie. V Akademickém senátu PřF UP působím od roku 2002 s výjimkou období 2014-2017.

Vize / priority na volební období

Moje vize je jednoduchá: silná fakulta evropského typu poskytující kvalitní vzdělání a vynikající výzkum ve všech svých oborech. Chci fakultu, na kterou můžu být hrdý. Pro realizaci této vize chci přispět ke stavu a podmínkám, které vystihují následující body:

• stabilní a klidné pracovní prostředí pro výuku a výzkum na všech fakultních pracovištích
  • vědecky čistá fakulta (spravedlivé vyřešení etických kauz)
  • korektní mezilidské vztahy v rámci fakulty a celé univerzity (ty jsou v poslední době narušeny agresivním prosazováním specifických zájmů malého počtu osob; kultivace vztahů bude dlouhodobý proces a začít je třeba co nejdřív – senát by měl v tomto jít příkladem)
  • spravedlivé financování na úrovni univerzity a v rámci fakulty (vyvážená metodika rozdělování prostředků podle dosahovaných výsledků a spravedlivé odvody na centrální jednotky)