Přírodovědecká fakulta zvolila nový akademický senát

Úterý 2. květen 2023, 9:46

Akademičtí pracovníci a studenti přírodovědecké fakulty zvolili členy fakultního senátu na další tříleté období. Svůj hlas některému z kandidátů odevzdaly dvě třetiny akademiků. Možnost zvolit své zástupce do senátu využilo také zhruba devět procent studentů. V samosprávném zastupitelském orgánu fakulty v období od letošního 16. září do 16. září 2026 usedne 14 zvolených akademiků a sedm studentů.

Akademičtí pracovníci zvolení podle oborů:

Matematika a informatika
doc. Mgr. Michal Botur, Ph.D.
RNDr. Tomáš Fürst, Ph.D.

Fyzika
prof. RNDr. Tomáš Opatrný, Dr.
doc. Mgr. Karel Lemr, Ph.D.

Chemie
doc. RNDr. Petr Bednář, Ph.D.
RNDr. Lucie Brulíková, Ph.D.

Biologie a ekologie
doc. RNDr. Robin Kundrata, Ph.D., MBA
doc. Mgr. Petr Dvořák, Ph.D.

Vědy o Zemi
doc. RNDr. Irena Smolová, Ph.D.
RNDr. Miloš Fňukal, Ph.D.

Zvoleni podle počtu hlasů
Mgr. Lukáš Richterek, Ph.D.
doc. RNDr. Marek Jukl, Ph.D.
RNDr. Rostislav Vodák, Ph.D.
RNDr. Jan Brus, Ph.D.

Studenti zvolení podle oborů:

Matematika a informatika
Bc. Daniel Čampiš