Den otevřených dveří 3. prosince 2021 – nově pouze online!


Vítejte na stránce ke Dni otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímavý program vám zprostředkuje nabídku studijních programů, podmínky studia a přiblíží také další možnosti ze zázemí školy i města. S ohledem na nepříznivou pandemickou situaci jsme se bohužel museli přiklonit ke zrušení prezenční formy akce. Den otevřených dveří se uskuteční formou online.

V nabídce online verze Dne otevřených dveří je pro vás připravena řada předtočených materiálů, živých přenosů a konzultací.


Fakultní informační blok či prezentace vás seznámí s podmínkami studia, přihláškou a přijímacím řízením. Na pomoc s přihláškou ke studiu přicházíme současně formou videa. Otázky k administrativnímu procesu či samotné přihlášce vám budou zodpovězeny také prostřednictvím Zoom připojení nebo na adrese studijni.prf@upol.cz. Máte-li však konkrétní dotazy na vybraný studijní program, je vhodné využít e-mail označený níže uvedenou oranžovou ikonou (pošty/obálky); pomocí něj oslovíte kompetentního pracovníka, který rád na vaše otázky odpoví.

Naši studenti vás chtějí podpořit při rozhodování formou zprostředkování svých zkušeností a zážitků. Mnohé z nich posluchači znají z podcastu Jak na Přírodu.

Pokud konkrétní studijní program ještě vybíráte a chcete se dozvědět více či poradit, zvolte oblast studia, která vás zajímá.
Po jejich výběru se vám zobrazí nová stránka obsahující studijní programy garantované danými katedrami. U nich jsou použity tyto aktivní ikony:

video | rozhovor | prezentace | 3D | foto | jiné | twitter | instagram | facebook | mail | web

Máte-li už studijní program vybraný, pro cestu k přihlášce ke studiu a poplatku, podmínkám přijímacího řízení, možnostem prominutí přijímacích zkoušek zvolte tento přímý odkaz: bakalářské studium, navazující magisterské studium, doktorské studium.


Kompletní nabídku studijních programů pro akademický rok 2022/2023 najdete v katalogu.

Přihlášky ke studiu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci bude možné podávat v období:
      ▶ pro bakalářské a navazující magisterské studijní programy od 1. listopadu 2021 do 15. března 2022
      ▶ pro studijní programy v cizím jazyce a doktorské studijní programy od 1. listopadu do 30. dubna 2022

 

Průvodce Jak na Přírodu? (pdf) oslovuje zájemce o studium pomocí infografiky a představuje možnosti studia. Jeho autorem je náš student, z velké části je výsledkem jeho diplomové práce.

Studium na přírodovědecké fakultě probíhá z velké části na Envelopě, biologické obory pak mají převážnou část výuky v místní části Olomouc-Holice. Proleťte se s námi moderní hlavní budovou, která všem poskytuje pohodlné zázemí, nebo areálem v Holici. Fakulta provozuje také svoji Botanickou zahradu a interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání, které do svých aktivit zapojuje řadu našich studentů. Knihovna UP pro vás připravila virtuální prohlídky knihoven provozovaných na přírodovědecké fakultě nacházejících se na Envelopě a v Holici.

      Fotogalerie