Sbírka Ukrajina červenec

Středa 13. červenec 2022, 14:52

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

pomozte nám doplnit sklad určený pomoci Ukrajině (vedený pod záštitou humanitární organizace Koridor UA – Humanitární koridor na Ukrajinu).

Nutně potřebujeme pro lidi v nouzi

• trvanlivé potraviny (konzervy, dětaká výživa, těstoviny, pohanka, sůl olej, rýže),
  • zdravotnický materiál (náplasti, obvazy, rukavice, lékárničky, škrtidla, lékařské nástroje),
  • hygienické potřeby (mýdlo, sprchové gely/šampony, pleny pro dospělé i děti, vlhčené ubrousky, čistící prostředky, dámská hygiena, ústní hygiena, toaletní papír, prací prášek).

Případně můžete zaslat finanční pomoc na transparentní účet organizace Podpořte nás – Koridor UA.

Na místě je kolega Štěpán Dostál z katedry analytické chemie a organizuje další kroky pomoci. Materiál je dělen dle aktuální potřeby např. pro prchající matky, které chrání přesunem do bezpečí své malé děti. Zdravotnický materiál jde výhradně do nemocnic v nejvíce zasažených oblastech (Charkov, Oděsa, Mykolajiv). Sklad je skoro prázdný a pomoc nutná. Prosím, pomozte.

Sběrné místo je na půdě Přírodovědecké fakulta UP, na Katedře analytické chemie (2. patro), 17. listopadu 12, Olomouc. Odvoz první zásilky je již tento víkend (16.-17. července).

Za jakoukoliv Vaši pomoc srdečně děkujeme.

Pro další info můžete kontaktovat

Denisu Vlčkovou (4401, denisa.vlckova@upol.cz) nebo přímo Štěpána Dostála (stepan.dostal@upol.cz)