Badatelský víkendový seminář

Zajímají tě přírodní vědy? Chceš zjistit, jak je na tom současný výzkum? Chtěl by ses už na střední škole stát součástí špičkového vědeckého týmu, ale nevíš, jak na to? Pak neváhej a přidej se k nám na akci určené pro středoškoláky ve věku 15 let a více s názvem Badatelský víkendový seminář pořádaný Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci.
Akce je určena zájemcům, kteří by se chtěli dozvědět něco nového a poznat nové lidi se stejnými přírodovědnými zájmy. Seminář se uskuteční v malebném prostředí Rekreačního střediska Javoříčko ve dnech 22. – 24. října 2021. Během víkendu budou účastníkům odborníky z řad zaměstnanců a studentů přírodovědecké fakulty představeny některé zajímavé vědecké projekty. Okruhy témat budou směřovány do oblastí biologie a ekologie, chemie, matematiky a informatiky, fyziky a věd o Zemi.

Akce je pořádána zdarma. Nabídka zahrnuje veškeré náklady včetně ubytování ve vícelůžkovém apartmánu se sociálním zařízením, stravování (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře), zajištění doprovodného programu a hromadnou dopravu z Olomouce do Javoříčka a zpět.

Program (bude průběžně upřesňován, změna programu vyhrazena):

Pátek 22. října

16:00   odjezd z Olomouce (zajištěna hromadná doprava objednaným autobusem z Olomouce-Tržnice)
17:00   ubytování
18:00   večeře
19:00   seznámení s programem Badatel
19:15   dr. Jiří Kvita | Úvod do částicové kamery
20:00   Bc. Dominik Vašinka | teambuildingové aktivity | kvíz

Sobota 23. října

08:00   snídaně
09:00   doc. Michal Botur | Kde se vzaly množiny aneb Nekonečné moře nekonečen
10:00   doc. Karel Lemr | Kvantová teleportace - hranice mezi realitou a fikcí
11:00   dr. Lukáš Richterek | Gravitační vlny
12:00   oběd
13:00   procházka po okolí
14:45   Javoříčské jeskyně
18:00   večeře
19:00   dr. Jiří Kvita | Diskuse výsledků měření z jeskyní
20:00   otevřená diskuse - věda, studium a život na vysoké škole

Neděle 24. října

08:00   snídaně
09:00   Mgr. Ludmila Včelařová | Geneticky modifikované organismy
10:00   doc. Petr Barták | Vitamíny
11:00   dr. Jana Oklešťková | Imunitní reakce
12:00   oběd
13:00   dr. Radim Simerský | Proteomika
14:00   ukončení akce, předání osvědčení
15:10   odjezd do Olomouce (zajištěna hromadná doprava objednaným autobusem, příjezd zpět na Olomouc-Tržnice)


Na seminář navazuje projekt Badatel s možností tvého zapojení v průběhu celého roku, Konference mladých přírodovědců nabízející prostor prezentovat výsledky tvé práce či vyslechnout si zkušenosti ostatních badatelů a také Letní škola Badatele, která se uskuteční v červenci 2022.

Badatelský víkendový seminář je podpořen a pořádán v rámci projektu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol „Badatel 2021 – Rozvoj nadaných studentů SŠ prostřednictvím přírodovědných výzkumných a vzdělávacích aktivit“.

Registrace

Registrace bude otevřena do 8. října, na akci je možné se závazně přihlásit zde. V případě většího zájmu budou akceptováni zájemci v přihlášeném pořadí. Maximální počet účastníků je 30 osob. Účast na akci bude u nezletilých podmíněna souhlasem zákonného zástupce.

Nejpozději 9. října obdrží účastník e-mailem informace potřebné k účasti na Badatelském víkendovém semináři včetně smlouvy o poskytnutí služeb (účasti na Badatelském víkendovém semináři).

Kontakt: badatel@upol.cz