AS PřF UP vyhlásil volby do tohoto samosprávného orgánu na 26. dubna a 27. dubna

Foto: archiv PřF UP
Pátek 3. únor 2023, 9:54 – Text: Šárka Chovancová

Akademický senát Přírodovědecké fakulty UP na svém středečním zasedání vyhlásil volby členů tohoto samosprávného orgánu fakulty pro období od 16. září 2023 do 16. září 2026. Termín voleb byl stanoven na 26. dubna 2023 (Envelopa) a 27. dubna 2023 (Holice).

Návrhy na kandidáty do akademického senátu lze podávat od 8. března, uzávěrka pro podání byla stanovena na 22. března. Kandidátní listina bude zveřejněna 24. března. Předsedou volební komise byl zvolen Jiří Kvita.

Mezi další schválené body patří plán investičních výdajů na rok 2023 a odsouhlasena byla i novela Statutu PřF UP upravující název dvou kateder (Společná laboratoř optiky Univerzity Palackého v Olomouci a Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR, Katedra ekologie a životního prostředí) a jednoho oboru (Biologie, ekologie a životní prostředí). Senát také vyslovil souhlas s uzavřením nové smlouvy mezi UP a FzÚ AV ČR o spolupráci a provozování vědeckého pracoviště Společná laboratoř optiky Univerzity Palackého v Olomouci a FzÚ AV ČR.

Rektor UP Martin Procházka, který se AS PřF UP také zúčastnil, na jednání oznámil, že zatím nepožádá AS UP o souhlas s odvoláním děkana Přírodovědecké fakulty UP Martina Kubaly.

Z programu jednání akademického senátu byl vyřazen bod, který se týkal návrhu na odvolání děkana přírodovědecké fakulty Martina Kubaly. Senátoři odročení tohoto bodu zdůvodnili přetrvávajícím nedostatkem podkladů potřebných k řádnému projednání takto významného tématu.