Studentky a studenti, přihlaste své texty do literární soutěže

Úterý 3. leden 2023, 8:14 – Text: Tomáš Krejčiřík

Píšete rádi? Nehnete se bez bločku plného spisovatelských nápadů a zatím jste se neodhodlali dát svůj text někomu k posouzení? Pak je ten správný čas zkusit štěstí v literární soutěži pro studenty a studentky UP. Za nejlepší práce je možné získat finanční odměnu až dva tisíce korun.

Již 29. ročník studentské literární soutěže olomoucké univerzity vyhlásil rektor UP Martin Procházka. Zapojit se lze do 15. března 2023 (včetně) v těchto třech kategoriích:

• poezie (minimálně 3 básně);
  • povídka (text do 10 normostran),
  • volný útvar na téma: Univerzita a já (text do 10 normostran).

O výsledcích soutěže rozhodne odborná porota, ve které zasednou básník, překladatel a dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera Radek Malý, literární expertka a členka Literárněvědné společnosti Jana Vrajová a spisovatel, scenárista a spoludržitel Českého lva Michal Sýkora. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v květnu 2023.

Podmínky:
Soutěžní příspěvky je nutné zaslat v termínu na e-mail: tomas.krejcirik@upol.cz s předmětem „Literární soutěž UP“. Texty musí být v obvyklých standardních elektronických formátech, ideálně DOC nebo PDF, v takové podobě, že jdou zkopírovat.

Musí být u nich i tyto osobní údaje:

• jméno a příjmení
  • datum narození
  • e-mail, mobil
  • fakulta, ročník, studovaný obor.

Účastnit se mohou studenti/studentky všech forem studia ze všech fakult UP. Texty mohou být v češtině a slovenštině, práce v jiných jazycích nejsou přijímány. Normostranou se míní strana textu o 30+ řádcích a 1800 znacích.

Pro splnění podmínek soutěže musí být dodány všechny uvedené údaje a sounáležitosti. Případné dotazy pište na tento e-mail.

Poučení o zpracování osobních údajů v rámci soutěže