Babí léto přálo Běhu s klokanem

Fotogalerie: archiv PřF
Úterý 15. říjen 2019, 11:27 – Text: Šárka Chovancová

V doprovodu babího léta se koncem září uskutečnil tradiční krosový závod Běh s klokanem, který pořádala přírodovědecká fakulta za podpory Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje a olomoucké pobočky Jednoty českých matematiků a fyziků. Na trať podél Mlýnského potoka se vydalo celkem 142 malých i velkých závodníků.

„Závod, který se konal na státní svátek Den české státnosti, se velmi vydařil. Na start se postupně postavilo 84 dětí a 58 dospělých. Zatímco děti bojovaly o medaile na cyklostezce podél Mlýnského potoka, dospělé zavedla trasa závodu až na Poděbrady,“ uvedla jedna z organizátorek Jana Slezáková.

Na Běh s klokanem se už tradičně sjeli účastníci z Olomouce, Šternberka, Uničova, Hranic, Přerova, Vyškova nebo Drnovic. Děti si mohly zazávodit na tratích od 60 do 1 500 metrů, dospělí od tří do devíti kilometrů. „Na nejlepší běžce čekaly v jednotlivých kategoriích hodnotné ceny, ostatní pak mohli vyhrát v bohaté tombole. Pro děti jsme také připravili skládání různých hlavolamů, naučnou stezku o klokanech nebo skákání v pytli,“ doplnila Jana Slezáková. O hudební doprovod se postarala kapela 3+1.

„Běh s klokanem je určený pro celou rodinu. Děti i dospělí opět ukázali, že se ve sportu neztratí. Mám z jejich výkonů i nadšení velkou radost. Chtěl bych také poděkovat závodníkům, kteří přispěli finančním darem na chov klokana rudého v Zoologické zahradě Olomouc - Svatý Kopeček,“ dodal jeden ze zakladatelů Běhu s klokanem Josef Molnár.

Tato sportovní akce je součástí Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje a Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. První ročník Běhu s klokanem se uskutečnil před budovou přírodovědecké fakulty v roce 2006 s cílem propagovat matematiku a pohyb. Výsledky soutěže najdete zde.