Botanická zahrada PřF se podílela na přípravě hlavní expozice letní výstavy Flora Olomouc

Letní etapa výstavy Flora Olomouc
Foto: Šárka Chovancová
Čtvrtek 16. srpen 2018, 13:35 – Text: Šárka Chovancová

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UP se letos zapojila do oslav šedesátého výročí květinových výstav Flora Olomouc. Ve spolupráci s dalšími šesti botanickými zahradami, které jsou součástí Unie botanických zahrad ČR, se podílela na přípravě hlavní expozice pavilonu A.

Ta je v letní etapě koncipována jako procházka jednotlivými desetiletími existence výstav Flora. Botanické zahrady zpracovaly téma "Exotická léta" a vytvořily zákoutí se subtropickými a tropickými rostlinami. Z fakultní botanické zahrady potěší oko návštěvníka kolekce chocholatic (Eucomis) - statných a bohatě kvetoucích rostlin pocházejících z jižní části afrického kontinentu.

Hlavní expozice letošní Flory Olomouc nabízí neobyčejné pohledy na tradici zahradnického výstavnictví. Návštěvníci se dozví to nejdůležitější z historie, současnosti i budoucnosti Výstaviště Flora Olomouc. V rámci doprovodného programu vystoupí nejprve v pátek ve 13 hodin zpěvák Jan Vančura, v sobotu ve stejnou dobu zpěvák Roman Vojtek. Výstava je otevřena od 16. do 19. srpna od 9 do 18 hodin.