Nadace Experientia nabídne zajímavé zahraniční stáže pro chemiky

středa 19. únor 2020, 11:01 – Text: Šárka Chovancová

Dozvědět se informace o možnostech zahraničních stáží můžete na neformálním semináři Nadace Experientia, který se uskuteční ve čtvrtek 20. února 2020 na přírodovědecké fakultě. Setkání je určené pro mladé vědce a vědkyně do 35 let, kteří mají nebo brzy budou mít ukončené Ph.D. studium v oboru organické, bioorganické nebo medicinální chemie.

„Chceme se setkat s potenciálními zájemci a zájemkyněmi o zahraniční stáž, povědět jim o možnostech, které nadace nabízí a zároveň dát mladým vědcům zeptat se na cokoliv, co je zajímá,“ uvedla ředitelka nadace Anna Batistová. Seminář nazvaný Vycestujte na zahraniční stáž začíná v 11:00 ve velké zasedací místnosti děkanátu. Termín pro podání přihlášek na zahraniční stáže je 15. března 2020.

Za vznikem Nadace Experientia stojí manželé Hana a Dalimil Dvořákovi. Paní Hana pracovala ve skupině Antonína Holého v Ústavu organické chemie a biochemie ČSAV a je spoludržitelkou několika patentů na látky s protivirovými účinky. Příjmy z licenčních poplatků manželům umožnily založit Nadaci Experientia, která podporuje nejlepší mladé chemiky na startu jejich samostatné odborné dráhy. „Vlastní finanční prostředky z licenčních poplatků za antivirové látky vyvinuté na ÚOCHB manželé Dvořákovi věnují zpět do vědy s vysvětlením, že odtud přece peníze pocházejí,“ doplnila Anna Batistová. Více informací naleznete na www.experientia.cz.

Zpět