Poslední zářijová sobota zve na Běh s klokanem

Běh s klokanem
Foto: archiv PřF
pátek 27. září 2019, 11:00 – Text: Šárka Chovancová

Běhání se v posledních letech stalo fenoménem, nenechte si proto ujít tradiční krosový závod Běh s klokanem, který pořádá přírodovědecká fakulta za podpory Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje a olomoucké pobočky Jednoty českých matematiků a fyziků. Běžci bez rozdílu věku a výkonnosti mohou na trať podél Mlýnského potoka vyrazit už zítra.

„Tato akce je součástí Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje a Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Byli bychom rádi, kdyby si rodiče s dětmi, kamarádi i přátelé našli čas a přišli si zasportovat a pobavit se. Běhání by mělo být především o radosti z pohybu a ne o množství uběhnutých kilometrů,“ uvedl jeden ze zakladatelů Běhu s klokanem Josef Molnár z přírodovědecké fakulty.

Letošní ročník tohoto populárního závodu startuje už v 10:00, kdy se na trať vydají nejmenší běžci. Připraveny jsou pro ně tratě od 60 do 1 500 metrů. Dospělí si budou moci vybrat z tratí dlouhých tři, sedm a devět kilometrů. Každý závodník obdrží balíček vitamínových doplňků. Součástí této společensko-sportovní akce bude tombola, skákání v pytli, skládání hlavolamů i hudební vystoupení kapely 3+n.

První ročník Běhu s klokanem se uskutečnil před budovou přírodovědecké fakulty v roce 2006 s cílem propagovat matematiku a pohyb. Tento závod navazuje na mezinárodní soutěž Matematický klokan. Ta je inspirována podobnou soutěží v Austrálii.

Zpět