Přírodovědecká fakulta zahájila nový akademický rok, zájem o studium roste

Foto: Pixabay.com
pátek 4. říjen 2019, 8:06 – Text: Šárka Chovancová

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého, která poskytuje vzdělání v různých odvětvích matematiky, informatiky, fyziky, chemie, biologie a věd o Zemi, zahájila v pondělí 23. září nový akademický rok a těší se rostoucímu zájmu studentů.

Do bakalářského, doktorského a navazujícího magisterského studia nově nastoupilo celkem 1632 studentů, z toho 1 227 do bakalářského studia. Potěšitelné je, že zájem o studium na přírodovědecké fakultě se oproti loňsku zvýšil a do prvního ročníku bakalářského studia nastoupilo o téměř 16 procent více studentů než loni,“ uvedl děkan PřF Martin Kubala.

Významným úspěchem je to, že se podařilo zvrátit trend poklesu zájmu o postgraduální vzdělávání, který fakultu postihl v posledních pěti letech a o 16 procent vzrostl také počet studentů, kteří letos nastoupili do doktorského studia. Zvýšení počtu se navíc týká jen českých studentů, neboť cizinci se kvůli zdlouhavému vyřizování víz budou postupně zapisovat ještě v průběhu podzimu.

Potvrzuje se tak, že intenzivní diskuze, kterou jsme k doktorskému studiu na fakultě vedli v uplynulém roce, byla plodná a přijatá opatření, která se promítla do příprav doktorských studijních programů v rámci institucionální akreditace, pomohla zmodernizovat a zatraktivnit studium,“ podotkl Martin Kubala a ocenil přínos všech zaměstnanců, kteří se do diskuzí a tvorby programů zapojili.

Meziročně se v novém akademickém roce mírně snížil pouze počet studentů, kteří nastoupili do navazujícího magisterského studia. Ve srovnání s loňskem je nižší o necelá tři procenta. Nepatrný pokles počtu těchto studentů byl očekávaný a lze ho přičíst demografickým vlivům,“ uzavřel děkan.