Smích, tanec i slzy dojetí. Ples proměnil běžnou sobotu na nevšední zážitek

Foto: Eva Hobzová
Neděle 25. březen 2018, 16:40 – Text: Martina Vysloužilová

Krásné ženy, galantní a pozorní partneři a hodně smíchů a zábavy. Ples přírodovědecké fakulty proměnil jeden všední sobotní den na nezapomenutelný zážitek. Atraktivní program a vkusně vyzdobené sály hotelu NH Collection Congress již tradičně zařadily toto setkání mezi nejvýznamnější společenské události v Olomouci.

Oblíbenou akci navštěvují nejen studenti a zaměstnanci fakulty, ale i další hosté z univerzity, spolupracující organizace a široká veřejnost. Téměř čtyři stovky příchozích na pódiu přivítal děkan fakulty Martin Kubala, kterého celým večerem doprovázela jeho manželka. Bál se odehrával pod taktovkou zkušeného herce a moderátora Jana Antonína Duchoslava alias Vikyho Cabadaje z kultovního filmu Sněženky a machři. Hosté obdivovali předtančení standartních a latinskoamerických tanců v podání Lenky Dobešové a Jakuba Janků z Olympu Olomouc. Líbilo se také dynamické vystoupení Adama "Elvise" Hobzy, které rozpohybovalo i ty největší taneční odpůrce. V sálech Evropa a Madrid to chvílemi vřelo a příchozí se vlnili v rytmu známých i méně známých hitů. Plesu přírodovědecké fakulty jsem se letos účastnila poprvé a směle si troufám říct, že ne naposled. Mile mne překvapil program, díky kterému jsem se výborně bavila. Poklona patří kapele, která předvedla široký repertoár a umožnila nám předvést ne jedny taneční kreace. Velké dojetí přišlo v okamžiku, kdy byla na taneční parket pozvaná naše kolegyně Lenka. Od té chvíle se pro mě ples stal srdcovou záležitostí," popsala atmosféru Romana Jandová, která ples navštívila s kolegy z Pevnosti poznání.

K tanci hrály Styl Music Orchestra a ExStres. Nechyběla ani klasika a tradiční tance, které někteří dříve narození hosté očividně netrénovali od doby svých tanečních. Originálním bodem programu byl dárek Lence Copkové, která pracuje na děkanátu fakulty. Od svých kolegů dostala k narozeninám sólo tanec. Na parketu ji v tanci doprovodil její manžel. "Velkou radost mi udělala atmosféra, která byla opravdu skvělá. Nakonec převážila i ty nejtěžší organizační momenty a přebila veškerý stres. Samozřejmě velké díky a zásluhy mají nejen účinkující, ale i ostatní kolegové - organizátoři, díky kterým vše běželo, jak mělo," svěřila se Magdaléna Ondrušáková, která měla organizaci na starost. Krušné chvíle zažila například pět hodin před začátkem akce. "Volala mi slečna, která měla mít akrobacii na zavěšeném kruhu (Aerial hoop), že kruh nakonec není možné v hotelu zavěsit. Naštěstí dělá i pole dance, takže jsme provedli rychlou změnu programu," dodala s úsměvem organizátorka.

Radost měli všichni výherci tomboly, kteří si domů odnesli hodnotné ceny. Sponzoři a partneři věnovali například letenky, mobilní telefon, kufr, permanentku na fotbalové zápasy, zrcadlo i vstupenky do Pevnosti poznání. V rámci cen nemohla chybět ani popelnice na plasty.