Stávková pohotovost od 15. června 2022

Středa 15. červen 2022, 21:54

Základní organizace Vysokoškolského odborového svazu na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci se ztotožňuje s obavami zaměstnanců fakulty vyvolanými navrhovanou formou a rozsahem převodu budov a majetku spravovaného dosud fakultou na jiné organizační jednotky univerzity. Tyto převody majetku ohrožují přírodovědeckou fakultu v samotných základech jejího fungování, tedy v zajištění podmínek pro práci jejich zaměstnanců, jejichž sociální jistoty jsou tak výrazně ohroženy. Domníváme se, že k podobným převodům by mělo docházet na základě kompromisu dotčených stan a za pracovníky přírodovědecké fakulty vyjadřujeme přesvědčení, že je fakulta takovému kompromisu otevřená a nebude mu bránit. Dohoda je podle nás nutnou podmínkou budoucích korektních vztahů.

Vzhledem k nepředvídatelným sociálním dopadům na zaměstnance vyzývá Základní organizace Vysokoškolského odborového svazu na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci vedení univerzity, aby upustilo v otázce převodů budov a majetku PřF UP od jednostranných kroků. Zároveň vyjadřuje svou připravenost vstoupit do stávky, pokud k převodům podle aktuálně projednávaného návrhu pana rektora dojde. Stávková pohotovost se vyhlašuje na období od 15. června 2022 do 31. prosince 2022.