Tým interaktivního centra Pevnost poznání musel zrušit všechny aktivity

Pevnost poznání, foto: archiv PřF
Pátek 9. říjen 2020, 15:22 – Text: Martina Vysloužilová

Vládní opatření se od pondělí 12. října dotknou také Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Tým interaktivního centra musel zrušit všechny aktivity. 

Ještě tento víkend (10. a 11. října) se mohou návštěvníci pobavit v expozicích olomouckého science centra. Kromě přírodovědných a historických expozic budou v provozu planetárium, vědecké dílny i chemická laboratoř. Od pondělí zůstanou brány pevnosti uzavřeny. Nebudou v provozu expozice, školní programy ani kroužky. Omezení zkomplikují i realizaci dalších projektů, které jsou zaměřené např. na vysokoškolské studenty. 

I když Pevnost zůstane na nějaký čas bez návštěvníků, její tým nebude zahálet. Dobu využije na výrobu nových originálních exponátů a vzdělávacích programů. „Pozitivní přístup v nás přetrvává díky úžasné komunitě našich návštěvníků a zaměstnanců i stabilnímu zázemí Přírodovědecké fakulty UP, jíž jsme součástí,“ řekl Matěj Dostálek, ředitel Pevnosti poznání.

Ohledně plánovaných popularizačních akcí (Pevnost duchů, Týden vědy a techniky AV ČR, Noc vědců) bude science centrum včas informovat na webu a sociálních sítích.

Pevnost poznání a opatření v rámci Covid-19

OTEVŘENO: víkend 10. a 11. října, od 9 do 18h – všechny čtyři expozice a planetárium

 ZAVŔENO a ZRUŠENO: od pondělí 12. do 25. října: školní programy, vědecké kroužky, Dětská univerzita, Blízká setkání třetího věku (kurzy pro seniory), Muzejní noc 

 

 

Zpět