Vánoční sbírka Příroda dětem z Klokánku letos vynesla takřka 54.000 korun

Foto: Šárka Chovancová
Sobota 17. prosinec 2022, 9:32 – Text: Šárka Chovancová

Vánoční sbírka Příroda dětem z Klokánku vynesla letos díky finančním příspěvkům studentů a zaměstnanců Přírodovědecké fakulty UP bezmála 54.000 korun. Symbolický šek na tuto částku v pátek předal děkan fakulty Martin Kubala společně s koordinátorkou sbírky Martinou Oulehlovou z katedry botaniky vedoucí olomouckého Klokánku Šárce Kupčákové.

„Především chci poděkovat všem, kteří se zapojili do vánoční sbírky, protože tato doba je pro všechny finančně náročná. Vážíme si proto jakékoliv výše daru. Chtěla bych také poděkovat panu děkanovi a Martině Oulehlové za to, že se tato vánoční sbírka každý rok koná. Jsme rádi, že z těchto prostředků můžeme zabezpečit vánoční dárky pro děti i běžný provoz Klokánku. Zrovna v pátek jsme v Klokánku přivítali další čtyři děti,“ uvedla Šárka Kupčáková.

Vánoční sbírka Příroda dětem z Klokánku byla uspořádána od 21. listopadu do 16. prosince, podařilo se vybrat 53.250 Kč. „Letošní předávání symbolického šeku bylo po covidovém období velmi příjemné, jelikož jsme mohli s panem děkanem osobně pozdravit také tety a děti v bytech v Klokánku. Dozvěděli jsme se díky tomu spoustu zajímavých informací o způsobu fungování pomoci,“ řekla Martina Oulehlová.

Mnohdy ještě po skončení sbírky  přibývají na transparentním účtu další finanční částky  a letos tomu nebylo jinak.  „V pátek ráno jsme ještě zaznamenali částku 500 korun, dohromady to tedy dělá 53.750 korun . Stejně jako vedoucí Klokánku Šárka Kupčáková i já bych chtěla poděkovat všem studentům i zaměstnancům přírodovědecké fakulty za jejich obrovskou štědrost v tomto nelehkém období,“ doplnila Martina Oulehlová.

Děti také obdržely padesát volných vstupenek do Pevnosti poznání. „Touto cestou bych chtěla poděkovat řediteli Matějovi Dostálkovi a jeho týmu z našeho interaktivního muzea vědy,“ dodala Martina Oulehlová.

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud není situace vyřešená.