Vánoční sbírka přírodovědecké fakulty potěší děti z olomouckého Klokánku

Zleva: Šárka Kupčáková, Martin Kubala, Martina Oulehlová
Foto: Šárka Chovancová
Pondělí 23. prosinec 2019, 17:28 – Text: Šárka Chovancová

 

Různé společenské hry, výtvarné potřeby, knížky, drogistické zboží, jízdenky i vstupenky do interaktivního muzea Pevnost poznání. To jsou některé ze stovky dárků, na které se pod stromečkem mohou těšit děti z olomouckého Klokánku, zařízení Fondu ohrožených dětí. Vánoční sbírku pro ně uspořádala přírodovědecká fakulta pod záštitou děkana Martina Kubaly.

„Díky štědrosti našich zaměstnanců, studentů a sponzorů mohou děti z Klokánku prožít pod stromečkem spoustu radosti a splněných dětských přání. Děti se mohou těšit na různé hračky, plyšáky, puzzle, knížky, výtvarné a školní potřeby, společenské hry nebo vstupenky do Pevnosti poznání. Velkou pomocí bude i darovaná kosmetika, drogistické zboží či plenky. Sponzorskými dary je zajištěno také krásné nové oblečení a kvalitní obuv, kterou nezbytně potřebují,“ uvedla organizátorka sbírky Martina Oulehlová.

Vánoční sbírku předal děkan fakulty osobně vedoucí olomouckého Klokánku Šárce Kupčákové. „Už je tomu jedenáct let, co přírodovědecká fakulta pořádá tuto sbírku. Chtěla bych proto poděkovat vedení fakulty, organizátorům, zaměstnancům, studentům a všem, kteří se na této krásné akci podíleli. Letos byl nově zřízen transparentní účet Klokánku v Olomouci, kde se k mé velké radosti vybralo patnáct tisíc korun. Moc všem děkuji.“

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud není situace vyřešená. „Velmi děkuji všem zaměstnancům a studentům přírodovědecké fakulty, kteří se vánoční sbírky zúčastnili a podpořili ji. Přeji krásné klidné Vánoce a především pevné zdraví do nového roku 2019,“ dodala Martina Ouhlehlová.

Zpět