Porozumět fungování přírody, krajiny a životního prostředí pro jejich ochranu

Katedra ekologie a životního prostředí je nejstarší katedrou ekologie v ČR, která s tradicí delší než třiceti let poskytuje vysokoškolské vzdělání a realizuje výzkum v oblasti ekologie a environmentálních věd. Jsme moderním a rozvíjejícím se pracovištěm s odborníky různých specializací, se širokou domácí i mezinárodní spoluprací. Ať už studujeme populační dynamiku druhů, mikrobiální aktivitu vod, kvalitu půd nebo ekosystémové služby zemědělské krajiny, snažíme se o rozvoj a popularizaci ekologických a environmentálních poznatků. Naším dalším cílem je také aplikace ekologických přístupů k řešení klíčových otázek v ochraně přírody a životního prostředí. Aktivitami na pomezí základních a aplikovaných věd vzděláváme studenty a inspirujeme odbornou i širokou veřejnost k lepšímu porozumění světa kolem nás a současně motivujeme společnost k udržitelnějšímu přístupu k životnímu prostředí.

Mohlo by vás zajímat...

Již tuto sobotu (15.1.2022) jsme pro Vás od 08:00 do 13:00h připravili Den otevřených dveří. Z důvodu coronavirových opatření akce proběhne online na adrese: https://cesnet.zoom.us/j/93827913779.

Neváhejte se přihlásit, rádi Vám zodpovíme vaše dotazy a povíme proč studovat právě u nás :).

Odborníci z naší katedry se podílejí na vývoji nových metod monitorování dopadů zemědělské politiky EU. V pořadu Českého rozhlasu Věda Plus si můžete poslechnout doc. Tomáše Václavíka, jak hovoří o projektu BESTMAP, který se zabývá vývojem nových metod monitorováni dopadu zemědělské politiky EU.

Přijmeme IHNED studenty VŠ nebo VOŠ jako brigádníky do dynamicky se rozvíjející soukromé laboratoře společnosti IAB (Institute of Applied Biotechnologies, a.s.) se zaměřením na vývoj a výrobu produktů pro molekulární biotechnologie.

Náplň práce​

Výroba komponent kitů pro americkou společnost

• Jednoduchá práce v laboratoři - plnění zkumavek, jejich zašroubování, polepení štítkem, balení

Kompletace kitů pro RT-PCR detekci SARS-CoV-2 viru

• Pipetování odběrových médií, balení kitů

Požadujeme

• samostatnost, pečlivost, spolehlivost, vysoké pracovní nasazení
  • praxe v laboratoři výhodou

Nabízíme

• pracovní smlouvu ve formě dohody o provedení práce
  • možnost pracovat celou směnu 8h (7:30-16:00) nebo zkrácenou směnu (4h-7h)
  • čistá mzda dle odpracovaného počtu hodin 125 Kč / hod
  • možnost práce o víkendech a státních svátcích

Nástup možný ihned

S sebou:

bílé oblečení do laboratoře (zde k dispozici v omezené míře)

přezůvky do laboratoře

Místo výkonu práce: Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci, Holice, Šlechtitelů 19, Budova C

V případě zájmu kontaktujte: Ing. Regina Fillerová, Ph.D., fillerova@iabio.eu, 731 127 718

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)