Porozumět fungování přírody, krajiny a životního prostředí pro jejich ochranu

Katedra ekologie a životního prostředí je nejstarší katedrou ekologie v ČR, která s tradicí delší než třiceti let poskytuje vysokoškolské vzdělání a realizuje výzkum v oblasti ekologie a environmentálních věd. Jsme moderním a rozvíjejícím se pracovištěm s odborníky různých specializací, se širokou domácí i mezinárodní spoluprací. Ať už studujeme populační dynamiku druhů, mikrobiální aktivitu vod, kvalitu půd nebo ekosystémové služby zemědělské krajiny, snažíme se o rozvoj a popularizaci ekologických a environmentálních poznatků. Naším dalším cílem je také aplikace ekologických přístupů k řešení klíčových otázek v ochraně přírody a životního prostředí. Aktivitami na pomezí základních a aplikovaných věd vzděláváme studenty a inspirujeme odbornou i širokou veřejnost k lepšímu porozumění světa kolem nás a současně motivujeme společnost k udržitelnějšímu přístupu k životnímu prostředí.

Mohlo by vás zajímat...

Odborníci z naší katedry se podílejí na vývoji nových metod monitorování dopadů zemědělské politiky EU. V pořadu Českého rozhlasu Věda Plus si můžete poslechnout doc. Tomáše Václavíka, jak hovoří o projektu BESTMAP, který se zabývá vývojem nových metod monitorováni dopadu zemědělské politiky EU.

V rámci vzdělávání jsme pro zájemce, ať už z řad studentů, nebo absolventů, učitelů, připravili webinář na téma: Proč a jak (se) učit o změně klimatu.

Klimatické vzdělávání se totiž stále více uznává jako jeden z klíčů pro řešení klimatické krize. Na webináři se nejprve ukotvíme ve dvou východiscích: za prvé, kde se nyní svět nachází v řešení této krize, a za druhé, jaké postoje ke změně klimatu má česká veřejnost a čeští dospívající podle aktuálních výzkumů. Potom prozkoumáme doporučení pro klimatické vzdělávání a budeme hledat jak více takového vzdělávání dostat do našeho vlastního působení v roli učitelů a ochranářů. Pozor !!! Nepůjde jen o přednášku, webinář bude v rámci možností vyžadovat i vaše aktivní zapojení.

Lektorem bude Petr Daniš, který řídil pracovní skupinu pro klimatické vzdělávání, která letos v létě vydala publikaci Klima se mění – a co my?. Působí také jako ředitel vzdělávacího centra TEREZA a předseda Středisek ekologické výchovy Pavučina.

Na akci je potřeba se zaregistrovat ➡➡https://bit.ly/3D7OVUk

Webinář proběhne 14.12 od 10h do 13h online přes Zoom.

Těšíme se na setkání.

Přijmeme IHNED studenty VŠ nebo VOŠ jako brigádníky do dynamicky se rozvíjející soukromé laboratoře společnosti IAB (Institute of Applied Biotechnologies, a.s.) se zaměřením na vývoj a výrobu produktů pro molekulární biotechnologie.

Náplň práce​

Výroba komponent kitů pro americkou společnost

• Jednoduchá práce v laboratoři - plnění zkumavek, jejich zašroubování, polepení štítkem, balení

Kompletace kitů pro RT-PCR detekci SARS-CoV-2 viru

• Pipetování odběrových médií, balení kitů

Požadujeme

• samostatnost, pečlivost, spolehlivost, vysoké pracovní nasazení
  • praxe v laboratoři výhodou

Nabízíme

• pracovní smlouvu ve formě dohody o provedení práce
  • možnost pracovat celou směnu 8h (7:30-16:00) nebo zkrácenou směnu (4h-7h)
  • čistá mzda dle odpracovaného počtu hodin 125 Kč / hod
  • možnost práce o víkendech a státních svátcích

Nástup možný ihned

S sebou:

bílé oblečení do laboratoře (zde k dispozici v omezené míře)

přezůvky do laboratoře

Místo výkonu práce: Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci, Holice, Šlechtitelů 19, Budova C

V případě zájmu kontaktujte: Ing. Regina Fillerová, Ph.D., fillerova@iabio.eu, 731 127 718

Chcete začít podnikat a nevíte jak na to? Nevíte jak prodat svou myšlenku, nebo si jen potřebujete ujasnit své priority a načerpat know-how? Pak tu máme akci přímo šitou pro Vás. Neváhejte se přihlásit. Hodně štěstí.