Porozumět fungování přírody, krajiny a životního prostředí pro jejich ochranu

Katedra ekologie a životního prostředí je nejstarší katedrou ekologie v ČR, která s tradicí delší než třiceti let poskytuje vysokoškolské vzdělání a realizuje výzkum v oblasti ekologie a environmentálních věd. Jsme moderním a rozvíjejícím se pracovištěm s odborníky různých specializací, se širokou domácí i mezinárodní spoluprací. Ať už studujeme populační dynamiku druhů, mikrobiální aktivitu vod, kvalitu půd nebo ekosystémové služby zemědělské krajiny, snažíme se o rozvoj a popularizaci ekologických a environmentálních poznatků. Naším dalším cílem je také aplikace ekologických přístupů k řešení klíčových otázek v ochraně přírody a životního prostředí. Aktivitami na pomezí základních a aplikovaných věd vzděláváme studenty a inspirujeme odbornou i širokou veřejnost k lepšímu porozumění světa kolem nás a současně motivujeme společnost k udržitelnějšímu přístupu k životnímu prostředí.

Mohlo by vás zajímat...

Katedra ekologie a životního prostředí PřF UP nabízí 2 pobyty v rámci programu ERASMUS+ do Dominikánské republiky. Tématy jsou - ochrana krajiny a půdy, mořská biologie. Měsíční pracovní stáž je určena pro doktorandy a studenty navazujícího magisterského studia. V případě zájmu napište e-mail na adresu petra.zachovalova@upol.cz. Deadline je 12.12.2022.

Pracoviště Lipka hledá pedagoga/pedagožku pro přípravu a realizace jednodenních i pobytových přírodovědných a environmentálně zaměřených výukových programů.  Strukturovaný životopis s motivačním dopisem posílejte do 30. listopadu na e-mail: vladka.kolarova@lipka.cz.

ADAPTATION STRATEGIES FOR SOIL AND WATER CONSERVATION IN A CHANGING WORLD
19. - 23. 6. 2023, at Palacký University, Olomouc, Czech Republic

The conference aims are:
-
To analyse the present and future situation of soil and water conservation on a
worldwide scale while taking local specifics into consideration.
-
To analyse the effects of population growth, human activity and climate change
on soil and water in the context of the demands of sustainable farming, water
and food supply.
-
To promote and increase collaboration between scientific organisations,
policymakers, the general public and practitioners.
-
To design goals, strategies and directions for conservation of soil and water as
basic irretrievable natural resources for current exploitation and the needs of
future generations

Contact:
Prof. Bořivoj Šarapatka, Palacký University Olomouc,

-mail: borivoj.sarapatka@upol.cz
Dr. Jana Konečná, Research Institute for Soil and Water Conservation, Prague,

-mail: konecna.jana@vumop.cz

The second announcement will be made in early January 2023.

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)