Absolventi se po padesáti letech opět setkali na půdě přírodovědecké fakulty

Fotogalerie: Ota Blahoušek
Pátek 20. říjen 2023, 11:05 – Text: Šárka Chovancová

Příležitost zopakovat si promoční ceremoniál a setkat se se svými někdejšími spolužáky si druhý říjnový týden nenechalo ujít na sedm desítek zlatých absolventů, kteří si v aule přírodovědecké fakulty připomněli úspěšné zakončení studia v roce 1973. Za přítomnosti svých spolužáků, blízkých i hodnostářů fakulty si převzali pamětní diplomy a upomínkové předměty.

„Moc se nám tady líbilo. Zlatá promoce měla důstojnou atmosféru a celá akce předčila mé očekávání,“ uvedla absolventka oboru Odborná biologie Pavla Binarová. Na přírodovědecké fakultě studoval také Vojtěch Brumovský, který celý profesní život strávil ve školství. „Byl to dobrý nápad pozvat nás na zlatou promoci. Setkání po mnoha letech bylo velmi dojemné. Se spolužáky oboru Matematika-zeměpis jsme zavzpomínali na naše studia, protože jsme se v průběhu let příliš nescházeli.“

Role moderátora zlaté promoce se ujal proděkan Jan Hlaváč. Slavnostním ceremoniálem, při kterém jubilanti převzali pamětní diplomy, je provedli prorektorka Lucie Plíhalová, děkan Martin Kubala a proděkan Jan Říha. Mezi hosty nechyběli ani profesoři Vítězslav Bičík a Josef Molnár.

Absolventi se po slavností části zúčastnili hromadného fotografování, prezentace přírodovědecké fakulty, prohlédli si prostory fakulty a nechyběl ani slavnostní přípitek a oběd.

Zlatá promoce se na přírodovědecké fakultě slaví od roku 2007, tuto tradici fakulta založila jako první na Univerzitě Palackého. „Zlatá promoce se stala velmi příjemnou událostí nejen pro absolventy, ale i pro náš malý tým, se kterým jsme akci společně s několika studenty zajišťovali. Na fotografiích se skvěle podařilo zachytit jak slavnostní okamžiky, tak báječnou atmosféru celé akce. Ráda bych ještě jednou popřála všem „zlaťákům“ pevné zdraví a neutuchající energii, kterou nás při setkání nezadržitelně obklopili,“ dodala na závěr organizátorka akce Dagmar Petrželová.