Fakultní ples přilákal více studentů

Foto: Eva Hobzová
Pondělí 20. březen 2017, 13:49 – Text: Martina Šaradínová

„Ples je skvělý!“ Takto lakonicky zhodnotil v sobotu krátce před půlnocí Ples Přírodovědecké fakulty děkan Ivo Frébort. A slova chvály zaznívala i od ostatních účastníků. Oproti předchozímu roku mezi hosty viditelně přibylo studentů.

„Je vynikající, že je tady spousta mladých lidí a že se baví. Nálada je výborná, program se vydařil. Jsem spokojený,“ doplnil profesor Frébort.

Přírodovědci a další hosté plesali ve dvou sálech hotelu NH Collection Olomouc Congress. Hrály jim k tomu kapely Kanci paní nadlesní a ExStres. Inspiraci i motivaci k tanci poskytlo některým předtančení standardních a latinskoamerických tanců v podání Lenky Dobešové a Jakuba Janků z Olympu Olomouc. O dobrou zábavu se staral kouzelník Štěpán Šmíd, na programu byla také módní přehlídka společenských a svatebních šatů svatebního salonu Mona.

Průvodcem večera byl moderátor České televize známý především z pořadu Branky Body Vteřiny Jan Smetana. Prozradil, že plesy a další akce pro studenty moderuje velmi rád. Jelikož Univerzita Palackého je i jeho alma mater, přijel o to raději. „Jsem absolvent zdejší filozofické fakulty a pamatuji si, jak se lidi v Olomouci dokáží bavit. Olomouc je pro mě tak trochu druhým domovem. Strávil jsem tu šest nádherných let a mám na toto město nezapomenutelné vzpomínky. Mezi přírodovědci jsem byl poprvé a poznal jsem, že jsou tu velmi vzdělaní lidé,“ řekl věčně usměvavý moderátor.

Poprvé na Ples Přírodovědecké fakulty UP zavítal Eduard Bartl z katedry informatiky. „Líbí se nám tu moc, hudba je výborná a dokonce jsme něco vyhráli. Zatím jsme s manželkou na podobné akce moc nechodili, ale po letošní zkušenosti příští rok zřejmě přijdeme zase,“ prozradil Bartl.

Dobré vzpomínky bude na ples mít určitě i Martin Kuběna. V tombole totiž vyhrál hlavní cenu – pobyt pro dvě osoby v hotelu  NH Bratislava Gate One. Na výlet se vydá se svojí přítelkyní, studentkou biochemie. „Je to perfektní, na plese jsme po dlouhé době a hned hlavní cena.  Určitě toho rádi využijeme, v Bratislavě jsme ještě nikdy nebyli. Kdy to bude, ještě nevíme, protože právě plánujeme svatbu,“ prozradil šťastný výherce.