Karel Lemr obhájil post předsedy Akademického senátu PřF UP

Fotogalerie: Ota Blahoušek
Pátek 29. září 2023, 9:24 – Text: Šárka Chovancová

Předsedou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého byl na středečním zasedání tohoto fakultního orgánu zvolen docent Karel Lemr ze Společné laboratoře optiky, který tuto funkci zastával i v uplynulém období. Prvním místopředsedou se stal Miloš Fňukal z katedry geografie a druhou místopředsedkyní studentka oboru Aplikovaná fyzika Alžběta Andrýsková.

V tajné volbě předsedy akademického senátu se o hlasy senátorů ucházeli dva navržení kandidáti: Tomáš Opatrný a Karel Lemr, který v prvním kole získal potřebný nadpoloviční počet hlasů a byl tak zvolen do čela tohoto samosprávního orgánu fakulty.

„Velice si vážím důvěry, kterou mi kolegové vyjádřili. Udělám vše pro to, abych ji nezklamal. Budu se snažit řídit senát podobných způsobem, jako jsem ho řídil v minulém funkčním období. Na prvním místě bude zájem senátu jako celku, který upřednostním před svými případnými partikulárními zájmy,“ uvedl Karel Lemr.

Fakultní senát také schválil předsedy a členy Legislativní a Ekonomické komise AS PřF UP. Legislativní komise bude pracovat ve složení: Marek Jukl (předseda), Tomáš Fürst, Lukáš Richterek, Tomáš Opatrný, Lucie Brulíková, Ludmila Včelařová a Jan Stehlík. Ekonomická komise má následující složení: Petr Bednář (předseda), Miloš Fňukal, Jan Brus, Petr Dvořák, Michal Botur, René Jirmus a Daniel Staník.

AS PřF UP zvolil také Michala Krupku členem Etické komise PřF UP na funkční období do 31. prosince 2027 a Adama Stražovce členem Etické komise PřF UP na funkční období do 31. prosince 2023. Jako zástupce fakulty v RVŠ navrhl AS PřF senátora Tomáše Opatrného. Tento návrh bude nyní postoupen Akademickému senátu UP.