Katedra zoologie zve na přednášky

Kam se vydají účastníci první přednášky semináře katedry zoologie v letním semestru? Napovědět může tento snímek.
Foto: Tomáš Grim
Pondělí 13. únor 2017, 9:52 – Text: Martina Šaradínová

Přednáškou Tomáše Grima tak trochu opředenou tajemstvím začíná ve středu přednášková série na katedře zoologie. Je určena primárně pro studenty, ale zváni jsou i ostatní členové akademické obce a veřejnost. Cyklus obsahuje deset vystoupení, většinou v podání hostů z různých univerzit a vědeckých či odborných institucí. Poslední jedenácté setkání bude patřit referátům diplomantů.

„Každoročně se snažíme pro účastníky semináře katedry zoologie připravit sérii, během níž se studenti dozvědí o zajímavostech z výzkumu i o přírodovědném cestování. Stejně jako v minulých letech si mohou přednášky přijít vyslechnout i další zájemci,“ uvedl Tomáš Grim z katedry zoologie, který seminář organizuje a přednášky uvádí.

Profesor Grim cyklus odstartuje vyprávěním nazvaným Poslední opravdová divočina – Není to Amazonie, není to Serengeti, je to… , v níž zavede posluchače na místo své poslední přírodovědné výpravy. V následujících týdnech se zájemci budou moci dozvědět více o strnadím nářečí u protinožců, kukačkách a rákosnících, ptačí inteligenci, jak se žije pod jednou střechou s netopýry nebo jaké nebezpečí pro opeřence představují sloupy elektrického vedení či prosklené plochy.

Podrobný program najdete zde. Přednášky se konají vždy ve středu od v 16:45 v učebně S2 (17. listopadu 50).