Na přírodovědecké fakultě se uskuteční mezinárodní workshop o počítačovém vývoji léčiv

Grafika je vygenerována umělou inteligencí
Pondělí 22. leden 2024, 16:32 – Text: Šárka Chovancová

Na moderní trendy ve využití počítačových nástrojů a přístupů při návrhu léčiv bude zaměřen sedmý ročník mezinárodního workshopu Advanced in silico Drug Design, který od pondělí 29. ledna do čtvrtka 1. února pořádá na přírodovědecké fakultě katedra fyzikální chemie ve spolupráci s Ústavem molekulární a translační medicíny lékařské fakulty. Přednášet budou odborníci z European Bioinformatics Institute, Universität Wien, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, ÚOCHB a další partneři z aliance Aurora.

„Čtyřdenní setkání nabídne sérii teoretických přednášek, které zároveň budou živě přenášeny na Youtube kanálu katedry. Přednášky budou doplněny praktickými cvičeními v počítačové učebně katedry. Dlouhodobým cílem katedry je předávat nejnovější poznatky v oblasti počítačového návrhu léčiv založeném na struktuře biomakromolekul, knihoven chemických látek, farmakorech, kvantové mechanice i strojového učení,” uvedl organizátor akce Karel Berka.

Součástí workshopu bude i posterová sekce. „Účastníci si během prezentovaných výsledků mohou vyměnit dosavadní zkušenosti či navázat nové kontakty. Workshop je bezplatný i díky podpoře infrastruktur ELIXIR CZ (české národní infrastruktuře pro biologická data) a EATRIS-CZ,“ doplnil Karel Berka. Registrace je stále k dispozici zde. Studenti absolvováním workshopu mohou splnit předmět Pokročilý návrh léčiv (KFC/ADD).