Na přírodovědecké fakultě začíná vánoční sbírka pro děti z Klokánku

Grafická úprava: Michaela Cyprová
Pondělí 20. listopad 2023, 9:57 – Text: Šárka Chovancová

I letos mohou zaměstnanci i studenti přispět finančním darem pro děti z Klokánku v rámci každoroční vánoční sbírky, která je pořádána pod záštitou děkana Martina Kubaly. Patnáctý ročník této akce probíhá v období od 20. listopadu do 15. prosince. Pro zaslání jakéhokoli finančního příspěvku lze využít transparentní účet 2501674563/2010 nebo QR kód.

„Všech darů si velmi vážím a jsem velmi hrdá na zaměstnance i studenty Přírody, že i v této nelehké době pomáhají a podporují děti v kritické životní situaci. Za vaše příspěvky dostanou děti nejen dárečky, o které si psaly Ježíškovi, ale také oblečení a obuv, školní potřeby, možnost navštěvovat volnočasové aktivity, kroužky a mnoho dalšího. Společně tak pomáháme dětem naplnit jejich potřeby a sny a podáváme pomocnou ruku ve chvíli, kdy to opravdu akutně potřebují. Velké poděkování proto patří všem, kteří se sbírky zúčastní a podpoří ji,“ uvedla koordinátorka vánoční sbírky Martina Oulehlová z katedry botaniky.

V loňském roce se podařilo vybrat 53.250 Kč. Fond ohrožených dětí za peníze pořídil vánoční dárky dětem a pomůcky pro volnočasové aktivity. „Děti často přicházejí bez základních potřeb, proto je zapotřebí zajistit jim ošacení či obutí. Poskytnutí těchto věcí bývá pro ně radost, zejména pro starší děti, které si rády vybírají oblečení samy. Velkou finanční položkou jsou i léky, doplňky stravy, průkazky MHD, případně školní potřeby a platby školních aktivit. Proto je každoroční sbírka pro nás velkým přínosem a jsem za ni vděčná. Děkuji všem, kteří se nově nebo opakovaně do akce zapojí,“ doplnila vedoucí olomouckého Klokánku Šárka Kupčáková.

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny nebo dokud není situace vyřešená. Za ohrožené považujeme v souladu s mezinárodními i českými právními normami takové dítě, jež je ohroženo týráním, zneužíváním či zanedbáváním. Pomoc ohroženým dětem je stěžejní činností Fondu ohrožených dětí.