Stříbrná promoce pod širým nebem přilákala 40 absolventů

Fotogalerie: Ota Blahoušek
Středa 13. září 2023, 14:50 – Text: Šárka Chovancová

Po pětadvaceti letech se na stříbrné promoci sešly zhruba čtyři desítky někdejších studentů přírodovědecké fakulty. Čestné diplomy převzali za přítomnosti prorektorky Lucie Plíhalové a proděkanů Jana Hlaváče a Jana Říhy. Promoce se uskutečnila v rámci Absolventského dne v sobotu 9. září 2023.

„Moc rádi na studium na přírodovědecké fakultě vzpomínáme. Velmi si vážíme toho, že naše alma mater tuto akci zorganizovala. Moderátor stříbrné promoce byl dokonalý,“ uvedla absolventka oboru Matematika-fyzika Lada Kuklová. Spokojená byla i její spolužačka Karla Barčová. „Každou akci, kterou přírodovědecká fakulta nebo Univerzita Palackého pořádá, moc rádi využíváme k tomu, abychom se s bývalými spolužáky všichni sešli. Naposledy to bylo před třemi lety na terase fakulty,“ doplnila.

Pozvání na promoci, která se konala jako open air akce, přijalo na čtyřicet absolventů ročníku 1998. V prostorách za přírodovědeckou fakultou je přivítali hodnostáři fakulty a univerzity v čele s prorektorkou Lucií Plíhalovou. Role pedelů se ujali Josef Horák a Petr Šimáček. Absolventi také mohli zavzpomínat na svá studentská léta společně s Josefem Molnárem a Vítězslavem Bičíkem, kteří byli čestnými hosty promoce.

Po slavnostním ceremoniálu následoval přípitek na terase a společný oběd. Přítomní se mohli seznámit s budovou současné přírodovědecké fakulty a využít prohlídku některých kateder, které byly v rámci Absolventského dne a Dnů evropského dědictví zpřístupněny. Kromě čestného diplomu stříbrného absolventa si jubilanti odnesli i zajímavé upomínkové předměty.

Stříbrné promoce, během nichž absolventi s odstupem čtvrtstoletí přijali obnovený absolventský slib, se na přírodovědecké fakultě pořádají už od roku 2009.