Tradiční Běh s klokanem se blíží, přijďte si zasportovat i pobavit se

Foto: archiv PřF UP
Středa 30. srpen 2023, 12:50 – Text: Šárka Chovancová

Běhání se můžete věnovat v každém věku a v jakémkoliv počasí. Zveme vás proto na 18. ročník krosového běhu pro děti i dospělé Běh s klokanem, který se uskuteční v sobotu 9. září 2023 u Mlýnského potoka v Olomouci-Hejčíně. Společensko-sportovní akci pořádá přírodovědecká fakulta za podpory Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje a olomoucké pobočky Jednoty českých matematiků a fyziků.

„Pohyb by nám měl přinášet především radost. Kdy jindy si můžete vyčistit hlavu než při pohybové aktivitě, u které vás nikdo neruší? Běh s klokanem pořádáme už od roku 2006, kdy se před přírodovědeckou fakultou konal historicky první ročník. Určitě si s dětmi přijďte zaběhat,“ řekl Josef Molnár, jež patří mezi zakladatele této sportovní akce.

Letošní ročník odstartuje v 10:00 u Mlýnského potoka během dětí, pro které organizátoři připravili trasy od 60 do 1500 metrů. Dospělí si mohou vybrat 3, 7 nebo 9 kilometrů. Prezentace začíná od 8:30 v hospodě U Travise.

Běh s Klokanem je součástí Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje a Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Součástí je také doprovodný program, děti si mohou vyzkoušet skládání hlavolamů, skákání v pytli nebo vyhrát v tombole. Dosavadních sedmnácti ročníků se zúčastnilo 2404 závodníků, kteří odběhali 39 356 minut.