Vedení fakulty ocenilo práci dlouholetého předsedy akademického senátu

Dlouholetý předseda AS PřF Marek Jukl převzal bronzovou medaili za zásluky o rozvoj univerzity.
Úterý 13. červen 2017, 15:35 – Text: Martina Šaradínová

Jmenovací dekrety předal dnes děkan Ivo Frébort dvěma staronovým vedoucím kateder, kteří úspěšně prošli výběrovým řízením. Před jednáním kolegia děkana poděkoval jeho dlouholetému členovi a bývalému předsedovi fakultního akademického senátu Marku Juklovi. Vše nejlepší popřál také několika jubilantům a do důchodu odcházející Ludmile Mozgové ze studijního oddělení.

Marek Jukl obdržel bronzovou medaili za zásluhy o rozvoj Univerzity Palackého. „Děkuji za práci ve prospěch přírodovědecké fakulty. Současně je medaile i oceněním společensko-prospěšné práce, kterou vykonává jako prezident Českého červeného kříže. Pořádá řadu akcí, na nichž se prezentuje i naše fakulta, a dělá tak dobré jméno nejen jí, ale celé univerzitě,“ řekl děkan.

„Nečekal jsem, že se mi po ukončení funkce dostane nějakého poděkování. I když mě pozice předsedy akademického senátu bavila, ocenění mě potěšilo. Je to určitá známka toho, že má práce měla pro fakultu přínos,“ reagoval na udělení medaile Marek Jukl, jehož v čele akademického senátu vystřídal Tomáš Opatrný.

Jmenovací dekrety převzali vedoucí katedry geoinformatiky Vít Voženílek a za katedru analytické chemie Karel Lemr. Svá pracoviště povedou do srpna 2020.

Profesor Vít Voženílek katedru vede od jejího založení v roce 2001. „Určitě to není rutina, protože každý rok přináší nové výzvy. My jsme se jako katedra dostali na národní Olymp, máme i mezinárodní přesah a kvalitní studenty úspěšné v národních i mezinárodních soutěžích. To vše si chceme udržet. V nadcházejícím období bych se ale chtěl zaměřit i na to, aby byl náš obor v porovnání s ostatními lépe hodnocen a odměňován, tedy dotáhnout ho v tomto ohledu na úroveň tradičních vědních disciplín. Nemáme například vlastní panel v GA ČR, některé komise. Jsme poměrně multidisciplinární obor, takže musíme bojovat na více frontách,“ uvedl Voženílek.

Čtvrté funkční období bude řídit katedru analytické chemie profesor Lemr. „Katedra je poměrně vyrovnaná z hlediska vědy a výuky. To považuji za dobrý základ pro to, abychom se posunuli v mezinárodní oblasti, kde ještě máme co zlepšovat. Získali jsme nyní například na Erasmus dva doktorandy z USA, hlásí se anglická studentka do anglické formy doktorského studia, ale pořád na tomto poli vidím další možnosti, třeba v oblasti grantové podpory,“ řekl Lemr.

Ani tentokrát vedení fakulty nezapomnělo na jubilanty. Přání ke kulatému výročí dostali proděkan Roman Kubínek a Karel Doležal z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum.