Akademický senát PřF vyhlásil volbu děkana, naplánována je na 15. prosince

Foto: archiv PřF
Sobota 30. říjen 2021, 7:44 – Text: Šárka Chovancová

Volbu děkana vyhlásil na svém středečním zasedání Akademický senát Přírodovědecké fakulty UP. Nynějšímu děkanovi Martinu Kubalovi totiž příští rok v lednu skončí jeho čtyřleté funkční období. Nově zvolený děkan se funkce ujme 1. února 2022 a měl by ji zastávat do 31. ledna 2026. Samotná volba děkana se uskuteční letos 15. prosince. Akademický senát se také zabýval jednáním o společném užíváním majetku zaměstnanci PřF a VŠÚ CATRIN.

Návrhy na kandidáty lze podle schváleného harmonogramu podávat do 16. listopadu do 12:00, navržení kandidáti mají na vyslovení souhlasu s kandidaturou čas do 30. listopadu do 12:00. Kandidátní listina bude zveřejněna 1. prosince. Na shromáždění akademické obce fakulty 7. prosince budou kandidáti veřejně představeni.

AS PřF ve středu kladně ocenil, že vedení VŠÚ CATRIN projevilo úmysl zahájit jednání o společném užívání majetku, který je dosud ve výlučném užívání PřF UP. Členové akademického senátu ale upozornili, že návrh předložený VŠÚ CATRIN postrádá odůvodnění s objektivními a přezkoumatelnými skutečnostmi, z nichž by vyplynula potřeba užívání konkrétního přístroje či místnosti ze strany VŠÚ CATRIN.

Předložený návrh má proto podle AS tvořit podklad pro další jednání, ve kterém bude hledána rovnováha mezi oprávněnými zájmy PřF UP a VŠÚ CATRIN. Cílem je funkční režim spoluužívání majetku. „AS vyzývá vedení PřF UP, aby při veškerých jednáních o změnách v užívání majetku důsledně hájilo oprávněné zájmy zaměstnanců a studentů PřF UP a zajistilo pro zaměstnance a studenty PřF UP užívání přístrojového vybavení a prostor fakulty,“ stojí v usnesení AS PřF.

Přístroje ve vlastnictví PřF by podle AS měly být pracovníkům VŠÚ CATRIN zpřístupňovány na základě žádostí ředitele VŠÚ CATRIN podaných děkanovi PřF UP. Po jejich posouzení pak děkan ve spolupráci s vedoucími zaměstnanci dotčených pracovišť PřF UP vyhotoví návrh specifických dohod k užívání přístrojů.