Akademický senát přírodovědecké fakulty zvolil nové vedení, předsedou je opět Tomáš Opatrný

Tomáš Opatrný
Foto: Ota Blahoušek
Neděle 20. září 2020, 9:48 – Text: Šárka Chovancová

V novém složení se sešel ve středu Akademický senát přírodovědecké fakulty. Na zasedání členové zvolili předsedu, kterým se stal opět Tomáš Opatrný z katedry optiky. Místopředsedy se stali za pedagogickou část Miloš Fňukal z katedry geografie, studenty bude zastupovat Viktorie Nesrstová, doktorandka studující aplikovanou matematiku.

„Senát by měl dělat kvalifikovanou oponenturu fakultnímu vedení. Zároveň pokud je děkan vystaven nefér útokům, měl by jej senát dokázat podržet", řekl znovuzvolený předseda, kterému dalo hlas 18 z 19 přítomných senátorů. Během jednání byly ustaveny také ekonomická a legislativní komise.

Ekonomická komise AS PřF UP bude pracovat ve složení: prof. Mgr. Jaromír Fiurášek, Ph.D. – předseda, doc. RNDr. Petr Bednář, Ph.D., doc. Mgr. Michal Botur, Ph.D., RNDr. Miloš Fňukal, Ph.D., doc. RNDr. Vladan Ondřej, Ph.D., doc. RNDr. Irena Smolová, Ph.D., Mgr. Viktorie Nesrstová.

Legislativní komise AS PřF UP má následující složení: doc. RNDr. Marek Jukl, Ph.D. – předseda, RNDr. Tomáš Fürst, Ph.D., doc. Mgr. Karel Lemr, Ph.D., doc. RNDr. Miroslav Soural, Ph.D., Mgr. Šimon Bräuer, Mgr. Lucia Brisudová, Mgr. Kamil Kotrle.