AS PřF UP odročil projednání rektorova návrhu na odvolání děkana, neměl podklady

Foto: Ota Blahoušek
Čtvrtek 27. říjen 2022, 10:53 – Text: Šárka Chovancová

Akademický senát Přírodovědecké fakulty UP ve středu přijal usnesení, že považuje závěry Etické komise UP i Etické komise PřF UP za platné. Vyzval zároveň, aby z těchto závěrů byly vyvozovány adekvátní důsledky. Senátoři také odsouhlasili navýšení limitu ceny investiční akce Víceúčelový objekt pro výuku a osvětovou činnost PřF UPOL – 2 na hodnotu 25,9 milionu korun (bez DPH).

Schváleno bylo i memorandum o spolupráci v rámci Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum ve znění předloženém děkanem Martinem Kubalou. Projednání bodu týkajícího se návrhu na odvolání děkana přírodovědecké fakulty Martina Kubaly, který podal rektor UP Martin Procházka, bylo senátory odročeno. Senátorům totiž nebyly dodány podklady nutné k tomu, aby tento bod mohl být projednán.