Biofyzik Jan Nauš byl jmenován emeritním profesorem Univerzity Palackého

Fotogalerie: Natálie Bajerová, Šárka Chovancová
Pondělí 6. červen 2022, 19:36 – Text: Šárka Chovancová

Novým emeritním profesorem Univerzity Palackého byl dnes jmenován Jan Nauš z přírodovědecké fakulty, který toto ocenění jako výraz uznání odborných a lidských kvalit převzal v aule pedagogické fakulty. Stalo se tak při příležitosti promocí absolventů doktorských studijních programů a předání jmenovacích dekretů docentům.

„Jsem velmi poctěn. Jsem rád, že mohu pokračovat ve vědecké i pedagogické činnosti a občas se podívat na pracoviště, kde jsem strávil přes čtyřicet let,“ uvedl Jan Nauš, který na katedře biofyziky stále působí.

Profesor Jan Nauš pracuje na přírodovědecké fakultě od roku 1980 a významně se zasloužil o rozvoj katedry biofyziky. Byl dlouholetým garantem studijního programu Biofyzika na úrovni bakalářského, magisterského i doktorského studia a bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu Molekulární biofyzika. Během jeho působení na fakultě úspěšně absolvovalo studium přes 300 studentů, z toho 70 v rámci doktorského studia. Jeho zásluhou bylo na přírodovědecké fakultě akreditováno habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem v oboru Biofyzika.

Rektor Univerzity Palackého Martin Procházka na návrh vědeckých rad jmenoval i nové docenty. Na základě úspěšného dokončeného habilitačního řízení obdrželi dekrety také noví docenti z přírodovědecké fakulty – Pavel Pavlíček v oboru Optika a optoelektronika a Milan Veselý v oboru Zoologie.

„Jmenování docentem je takové shrnutí mé dosavadní vědecké kariéry. Život jde dál a vše ve vědě, výzkumu i vzdělávání pokračuje dál, tak jak má,“ doplnil Milan Veselý, vedoucí katedry zoologie.