Konference Conding4Good nabídne zajímavé informace ze světa moderních technologií

Repro: viaGood
Pondělí 13. září 2021, 9:44 – Text: Šárka Chovancová

Informace o mezinárodním filantropickém projektu ze Silicon Valley postaveném na programu pro mobilní telefony a tablety, aplikaci motivující lidi k darování krve či o roli umělé inteligence při predikci závažného onemocnění nabídne první ročník konference Conding4Good, která se uskuteční v olomouckém coworkingovém centru Telegraph v úterý 14. září od 18:00. Konference je určena vývojářům, pracovníkům z technologické sféry, studentům i všem nadšeným fanouškům informačních technologií.

„Přednášející na konferenci Conding4Good představí unikátní propojení mezi informatikou a udržitelným rozvojem. Celý program je navržen tak, aby postupně gradoval. Účastníci budou moci sledovat například představení světového start-upu viaGood Michala Valty nebo přednášku Víta Voženílka z katedry geoinformatiky o směřování studia tak, aby jeho výsledky mohly mít pro nás v budoucnu pozitivní dopad,“ uvedl Jakub Koníček z katedry geoinformatiky, který se na organizaci konference podílí.

Na konferenci zazní také přednáška Davida Stančíka, který vyhrál celorepublikovou soutěž (Soutěž & Podnikej) o nejlepší středoškolský podnikatelský nápad s projektem Daruju krev.  Aplikace nabízí statistiky z darování krve, žebříček pro porovnání s přáteli a rodinou, mapu odběrných míst v Česku a odměny za pravidelné darování této nejcennější tekutiny.

„Výhodou této akce je to, že se bude konat offline i ve virtuálním prostředí. Příjemným zpestřením je soutěž o iPhone 12. Veškeré informace jsou dostupné na webových stránkách www.coding4good.cz,“ doplnil Jakub Koníček. Konferenci Conding4Good pořádá technologický startup viaGood ve spolupráci s přírodovědeckou fakultou, Inovačním centrem Olomouckého kraje, neziskovou organizací Czechitas a agenturou CzechInvest.

Zpět