Nejen na problematiku městských tepelných ostrovů se zaměří únorová exkurze na Maltu

Foto: Tomáš Daněk
Čtvrtek 1. prosinec 2022, 13:47 – Text: Šárka Chovancová

Terénní exkurzi na Maltě zaměřenou na problematiku městských tepelných ostrovů a environmentálního vzdělávání naplánovali zástupci přírodovědecké fakulty s kolegy z University of Utrecht, Norwegian University of Science and  Technology Trondheim  a University of Malta v rámci mezinárodního projektu „EduChange 2.0 - Promoting active citizenship through innovative geoparticipatory methods to tackle wicked-environmental problems“. Exkurze se uskuteční 19. – 26. února 2023 na Maltě.

„Cílem projektu je hledat atraktivní, interaktivní způsoby vzdělávání o klimatické změně, které nejsou založené na standardní výuce. Chceme, aby učitelé a studenti společně hledali nové přístupy k dopadům změny klimatu. Pro zájemce z řad studentů zaměřených na environmentální vzdělávání, geografii a geoinformatiku jsme vyhlásili výběrové řízení, které je vypsáno do 5. prosince. Jedná se o placenou terénní exkurzi v rámci programu Erasmus+ s možností vlastního projektu,“ uvedl Jiří Pánek z katedry rozvojových a environmentálních studií.

Na řešení projektu se z Univerzity Palackého podílejí katedra rozvojových a environmentálních studií, katedra geografie a katedra geoinformatiky přírodovědecké fakulty.