Přírodovědci se na plese dobře bavili. I díky vtipné moderaci Jana Hlaváče

Fotogalerie: Ota Blahoušek
Středa 27. březen 2024, 11:59 – Text: Šárka Chovancová

Ples přírodovědecké fakulty je každoročně velkou společenskou událostí. Nejen kvůli prostorám, v nichž se koná, ale i díky jedinečné atmosféře, kterou studenti, zaměstnanci a hosté dokážou během večera vytvořit.  O tom, že ples přírodovědecké fakulty je opravdovým lákadlem, svědčí i to, že vstupenky na něj byly letos vyprodány během pouhých tří dnů.

Návštěvníky v pátek 22. března uvítal a ples poté osobně zahájil děkan přírodovědecké fakulty Martin Kubala. „Jak dopadne dnešní ples není jen na organizátorech a kapelách, ale především na vás. Jsem rád, že tady vidím spoustu studentů, kteří na fakultu chodí zjevně rádi a jsou tady, i když nemají žádné povinné cvičení ani semináře.“

Průvodcem večera byl proděkan Jan Hlaváč. O hudební doprovod se staraly skupiny Novios a EXstres a od půlnoci DJ Zbyněk Stružka. „Atmosféra je úžasná. Zaujalo nás, že se ples odehrává přímo na přírodovědecké fakultě. Líbí se nám, jak jsou patra hezky rozdělená. Máme si kde v klidu popovídat, zatancovat si i občerstvit se,“ uvedla studentka právnické fakulty Zuzana Tesařová. Spokojený byl i Petr Dvořák z katedry botaniky. „Ples se povedl. Skvělá byla atmosféra, kapela i jídlo.

Součástí fakultního plesu byl zajímavý doprovodný program. Účastníci plesu mohli vidět baletní vystoupení Balet ART, workout show Mad Move nebo kouzelníka Karla Pomahače. K dispozici byl oblíbený fotokoutek i kosmetická pohotovost.

Jedním z vrcholů večera bylo i losování tomboly se 100 cenami. Hosté plesu mohli vyhrát voucher na letenku v hodnotě 7 tisíc korun, poukaz na dvoudenní ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu pro dvě osoby, jazykový kurz, dalekohled, popelnici a další věcné ceny. Nechyběly ani ceny, které do soutěže věnovali děkan a proděkani přírodovědecké fakulty. Byla mezi nimi šachová partie s Martinem Kubalou, badmintonový zápas, profesionální focení nebo škola hry na foukací harmoniku.

„Touto cestou bych chtěla poděkovat všem partnerům plesu, kteří se podíleli na věcné i finanční podpoře akce (Fly United, s.r.o., Messer Technogas s.r.o., ConfigAir s.r.o., MERIT GROUP a.s. a dalším), účinkujícím, organizačnímu týmu a studentům, kteří nám pomáhali. Díky patří i těm, kteří vytvořili na plese nezapomenutelnou atmosféru,“ doplnila Magdaléna Ondrušáková z oddělení vnějších a vnitřních vztahů.