Přírodovědecká fakulta představila studijní nabídku na Slovensku

Veletrh Gaudeamus 2018 v Nitře
Foto: Jakub Koníček
Pátek 19. říjen 2018, 13:51 – Text: Šárka Chovancová

Přírodovědecká fakulta se v září a v říjnu prezentovala na veletrzích vysokých škol Gaudeamus Nitra a Academia Vapac v Bratislavě. Studenti středních škol mohli na těchto akcích získat komplexní přehled o bakalářských, magisterských i doktorských programech, které nabízí nejen naše fakulta, ale i ostatní vysoké školy ze Slovenska, České republiky a několika dalších evropských států. Tyto tradiční podzimní akce mají vysokou návštěvnost a těší se velké oblibě. Dohromady na ně zavítá přes osmnáct tisíc návštěvníků.

„Už popáté jsem se v září zúčastnil veletrhu Gaudeamus v Nitře. Jako zástupce přírodovědecké fakulty mohu potvrdit vzrůstající zájem o studium v Olomouci. Slovenští uchazeči mají rozhodně větší přehled o studijních oborech na naší fakultě, než tomu bylo před několika lety. Hledají hlavně praktické uplatnění ve svých vysněných oborech," uvedl Jakub Koníček z katedry geoinformatiky.

V případě, že studenti ještě nemají jasno, jakou vysokou školu budou studovat, mohou na veletrzích využít Testovacích center a Poradenských servisů. Každý student si může udělat elektronický test předpokladů pro studium a zjistit, pro které obory se nejlépe hodí. V Poradenském servisu je pak připraven tým poradců, který studentům na základě výsledků testu pomůže najít vhodnou školu, fakultu nebo studijní obor. Příchozí mohli také zhlédnout přednášky a prezentace vysokých škol.

„Na veletrhu v Bratislavě jsem byla poprvé a doufám, že ne naposledy! V celé AEGON aréně panovala skvělá atmosféra. Studenti byli zvídaví, největší zájem projevili o biologii a chemii, geografii, biofyziku a optometrii. Těším se, že s některými z nich se znovu potkám na Dni otevřených dveří," doplnila Zuzana Barbuščáková z katedry organické chemie.

Přírodovědecká fakulta se zúčastní také 25. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno ve dnech od 23. do 26. října 2018 na brněnském výstavišti i 12. ročníku Gaudeamus Praha, který se uskuteční od 22. do 24. ledna 2019 v Praze-Letňanech. Zástupci fakulty vycestují také na 12. mezinárodní veletrh vzdělávání PRO EDUCO v Košicích od 5. do 6. prosince 2018.