Provoz menzy v Holici bude do 15. září přerušen

Ilustrační foto.
Zdroj: skm.upol.cz
Úterý 29. srpen 2017, 13:42 – Text: Martina Šaradínová

Výdejna menzy v Holici bude od středy 30. srpna do 15. září mimo provoz kvůli stavebním pracím v jejím okolí. Po dohodě vedení přírodovědecké fakulty se Správou kolejí a menz bude od pondělí 4. září zajištěn dovoz objednaných jídel v jídlonosičích. Žádáme strávníky, kteří již měli obědy do poloviny září objednané, aby objednávky zrušili. Nejpozději v pátek si budou moci vybrat z nového jídelníčku.

Od pondělí se budou  teplé obědy dovážet do Holice v jídlonosičích, obdobně je Správa kolejí a menz distribuuje i na Teoretické ústavy LF. Vydávat se budou pouze jídla na objednávku. Novou nabídku jídel zveřejní Správa kolejí a menz nejpozději v pátek. Bude obsahovat na každý den omezenou nabídku dvou až tří pokrmů, které je možné převážet v jídlonosičích. Strávníci si pak tyto objednané obědy budou moci od pondělí vyzvedávat v budově F2 vždy od 11:15 do 12:00. Jídlonosiče následně vrátí.

Dočasné uzavření menzy si vyžádaly stavební práce v její bezprostřední blízkosti. „Práce se suchou zeminou, novými navážkami a z toho vyplývající zvýšená prašnost mají vliv na dodržování potřebných provozních hygienických podmínek přípravy a výdejny jídel. Situaci dále komplikuje fakt, že přes původní dohody o odstávce v běžném prázdninovém termínu stavební firma nenaplnila pracovní plán. Kromě toho stavbaři během dosavadních odkrývek narazili na několik kolizí zemního vedení sítí, což způsobuje další zpoždění,“ objasnil vedoucí oddělení technické podpory na přírodovědecké fakultě Michal Karták.

Podle něj by měly být do 15. září komplikace odstraněny, zajištěn bude i bezpečný průchod strávníků menzy běžným hlavní vstupem do objektu. Stavební činnost bude pokračovat i nadále, ale její dopad by již neměl být pro provoz menzy tak nepříznivý jako nyní. Vedení fakulty se omlouvá za způsobené komplikace a děkuje za pochopení a trpělivost.