Stříbrná promoce slavila úspěch. Zúčastnilo se jí na 90 absolventů

Fotogalerie: Jakub Čermák
Úterý 20. září 2022, 19:04 – Text: Šárka Chovancová

Bez přehánění skvělá atmosféra panovala na sobotní stříbrné promoci přírodovědecké fakulty. Na devadesát bývalých studentů si prohlédlo svou alma mater, obnovilo akademický slib, převzalo čestný diplom a po letech se opět setkalo se spolužáky či pedagogy.

„Promoce byla moc hezká, vtipná a zároveň velmi dojemná. Na svá studia a přírodovědeckou fakultu vzpomínám velmi ráda,“ uvedla učitelka Dagmar Němcová z Čelákovic, která vystudovala obor Matematika a deskriptivní geometrie.

Mezi letošními pozvanými absolventy nechyběli ani současní akademičtí pracovníci přírodovědecké fakulty – Ota Blahoušek z Laboratoře růstových regulátorů, Libor Machala z katedry experimentální fyziky a Petr Bednář, který je vedoucím katedry analytické chemie. „Promoce byly velmi příjemné a dobře zorganizované. I když jsme se z našeho oboru sešli pouze dva, poznal jsem i další známé tváře. Musím ocenit skvělou práci moderátora a zapojení dalších kolegů i hodnostářů. Celkově si myslím, že to byla vydařená akce a všem se líbila,“ doplnil s úsměvem Petr Bednář, který na přírodovědecké fakultě vystudoval obor Analytická chemie.

Slavnostním ceremoniálem, při kterém absolventi převzali čestné diplomy, provázeli prorektor Tomáš Opatrný, děkan Martin Kubala a proděkan Jan Říha. Moderátorem stříbrné promoce se stal Jan Hlaváč, role pedelů se ujali Josef Horák a Petr Šimáček. „Setkání s našimi bývalými absolventy mě vždy potěší. Je vidět, že jsou to úspěšní lidé, kteří dělají smysluplnou práci i čest naší fakultě,“ řekl děkan Martin Kubala.

Absolventi také mohli zavzpomínat na svá studentská léta společně s Josefem Molnárem a Vítězslavem Bičíkem, kteří byli čestnými hosty stříbrné promoce. Po slavnostním přípitku na všechny přítomné čekal oběd, prezentace přírodovědecké fakulty a komentovaná prohlídka hlavní budovy a jejich kateder.

Stříbrné promoce, během nichž absolventi s odstupem čtvrtstoletí přijali obnovený absolventský slib, se na přírodovědecké fakultě pořádají už od roku 2009.